PŁYTY

Wokalista Ghost, Tobias Forge potwierdził rozpoczęcie pracy nad nowym albumem

Lider grupy Ghost, Tobias Forge w wywiadzie dla Billboard zapowiedział, że już rozpoczął pracę nad nowym albumem grupy. Premiera tego wydawnictwa wstępnie jest zaplanowana na 2020 rok. Będzie to piąty album tej szwedzkiej grupy, który będzie następcą „Prequelle”.

Zespół z każdym kolejnym albumem dociera do nowych odbiorców i powoli wkracza do światowej czołówki metalu. Czy tym razem zespół znowu zawojuje świat? Przekonamy się o tym przy premierze nowego wydawnictwa Ghost.

Tobias Forge wypowiedział się o wstępnych procesach powstawania płyty:

Na szczęście, tym razem czuję się bardzo pewnie, w tym co robię. Mam mnóstwo rzeczy napisanych, i wiem, że kiedy naprawdę zacznę pracować, to wyjdzie płyta, która będzie bardzo inspirująca. Dramaturgiczna natura nagrań i opowieści coraz bardziej się przeplatają, co lubię. Przypuszczam, że to jak praca z serialem: masz swoje postacie i możesz dalej się z nimi pieprzyć, dodawać nowe rzeczy, zabierać inne. Możesz robić, co ci się podoba, co jest bardzo kuszące z kreatywnego punktu widzenia.

Tobia Forge

Ghost za sprawą swojego ostatniego wydawnictwa święci wiele sukcesów.

Grupa została dwukrotnie nominowana do nagród Grammy, w kategoriach: „Best Rock Song” za utwór „Rats” oraz „Best Rock Album” za „Prequelle”. Obecnie muzycy są w trakcie trasy po Europie. W trakcie najbliższego lata polscy fani zespołu będą mogli usłyszeć swoich ulubieńców 21 sierpnia 2019 roku w Warszawie, gdzie towarzyszyć będą Metallice.

Źródło / Fot. Mikael Eriksson

Podobne artykuły

Entombed A.D. zapowiada następcę “Dead Dawn”. Posłuchaj fragment nowego utworu

Dominika Kudła

Behemoth: zarys kilkunastu utworów na nową płytę

Lena Knapik

Lucifer’s Child prezentuje nowy album „The Order”

Tomasz Koza

Zostaw komentarz