RECENZJE

Recenzja: Bloodthirst – Chalice Of Contempt

Hateful Antichristian Thrash. Czy coś tu jeszcze trzeba dodawać? W taki oto właśnie sposób wita się z nami poznańska załoga z Bloodthirst. Trzeba przyznać, że te dwa przymiotniki i jeden rzeczownik doskonale oddają to co dzieje się na ich ostatnim albumie zatytułowanym „Chalice of Contempt”.

Szatana tutaj mnóstwo o czym świadczą chociażby tytuły piosenek jak i image Blodthirst. Spójrzcie chociażby na takie kawałki jak „No Way Out of Hell (Emptiness of Dying)” czy „One with the Dark”. Warto też zwrócić na uwagę brzmienie. Z jednej strony sound doskonale oddaje tematykę i zawartość muzyczną albumu, ale z drugiej nie należy do najlepszych. Jest brudne, ale jednocześnie odbiega od dzisiejszych standardów nawet w black metalu.

Jeśli zaś chodzi o same dźwięki wydobywające się spod palców instrumentalistów nie sposób nie wspomnieć o czysto thrashowych solówkach, które dodają polotu kompozycjom. Nie mamy tu do czynienia z czystym blackiem. Takie zgrabne połączenie black i thrash metalu powinno przypaść do gustu zwolennikom np. Marduk czy staregoDarkthrone.

Mimo, że mariaż wspomnianych gatunków nie należy do moich ulubionych to mogę śmiało stwierdzić, żeBloodthirst przygotował kawał zgniłego mięcha ociekającego krwią w sam raz dla muzycznego podniebienia ekstremalnych smakoszy.

bloodthirst_chalice-of_-contemptTrack lista:

01. I Was the One Who Threw the First Stone
02. Yell of Devotion
03. No Way Out of Hell (Emptiness of Dying)
04. Break the Bounds of Flesh and Blood
05. Chalice of Contempt
06. Militant Nihilism
07. One With the Dark
08. Imaginary Reasons

 

 

 

 

 

Autor: Dawid Makowski

Rok publikacji: 2014

Podobne artykuły

Santo Subito! Recenzja Ghost – „Prequelle”

Albert Markowicz

Recenzja: Prophets Of Rage – „Prophets Of Rage”

Albert Markowicz

Wysokie „c”- recenzja Overkill „The Wings of War”

Bartłomiej Pasiak

Zostaw komentarz