Image default
WIDEO

“Bartzabel” – ostatni singiel z nadchodzącej płyty Behemoth


Premiera najnowszego albumu Behemoth, “I Loved You At Your Darkest”, już w ten piątek. Dziś zespół opublikował ostatni singiel promujący płytę, zatytułowany “Bartzabel”. Jak wkomponowuje się w manierę opublikowanych wcześniej utworów? Przekonajcie się sami, ciesząc zmysły kolejnym efektem współpracy z Grupą 13.

Poniżej komentarz lidera Behemoth:

„Bartzabel” narodził się w zasadzie podczas próby. Nie mieliśmy żadnego kształtu, żadnej wizji tego utworu, ale powstawał fragment po fragmencie i efekt finalny niesamowicie nam się spodobał. Traktujemy go jako swojego rodzaju oko cyklonu albumu „ILYAYD” – jest z jednej strony najspokojniejszym i najwolniejszym utworem na płycie, a z drugiej jednym z najmroczniejszych. Jeśli chodzi o tekst utworu, to (wraz z Krzysztofem Azarewiczem) zainspirowaliśmy się Aleisterem Crowleyem („The Spirit Of Mars”), a zaprzyjaźniona z nami Grupa 13 doskonale oddała klimat utworu w teledysku, który stworzyli. Mogę nawet posunąć się do stwierdzenia, że jak do tej pory, jest to mój ulubiony klip Behemoth! Mam nadzieję, że i Wam się spodoba. Szykujcie się na premierę albumu „ILYAYD” już w najbliższy piątek!

Nowy album Behemoth 2018 preorder
“I Love you At your Darkest” ukaże się 5 października. Po dotąd opublikowanym materiale można stwierdzić na pewno jedno. Album zaskoczy nas zróżnicowaniem. Balansuje bowiem pomiędzy ekstremalnym, wypracowanym przez lata black metalowym uderzeniem a bardziej rockowym brzmieniem.

Za dystrybucję w Polsce odpowiada Mystic Production, na którego stronie dostępnych jest kilka wariantów wydawnictwa.

Fot. Grzegorz Gołębiowski

Podobne artykuły

Johnny Depp w najnowszym teledysku Marilyna Mansona (NSFW)

Lena Knapik

Godsmack prezentuje teledysk do “When Legends Rise”

Lena Knapik

I Ty możesz zostać profesjonalistą dzięki College of Metal!

Agata Laszuk

Zostaw komentarz