Image default
WIDEO

“Bartzabel” – ostatni singiel z nadchodzącej płyty Behemoth


Premiera najnowszego albumu Behemoth, “I Loved You At Your Darkest”, już w ten piątek. Dziś zespół opublikował ostatni singiel promujący płytę, zatytułowany “Bartzabel”. Jak wkomponowuje się w manierę opublikowanych wcześniej utworów? Przekonajcie się sami, ciesząc zmysły kolejnym efektem współpracy z Grupą 13.

Poniżej komentarz lidera Behemoth:

„Bartzabel” narodził się w zasadzie podczas próby. Nie mieliśmy żadnego kształtu, żadnej wizji tego utworu, ale powstawał fragment po fragmencie i efekt finalny niesamowicie nam się spodobał. Traktujemy go jako swojego rodzaju oko cyklonu albumu „ILYAYD” – jest z jednej strony najspokojniejszym i najwolniejszym utworem na płycie, a z drugiej jednym z najmroczniejszych. Jeśli chodzi o tekst utworu, to (wraz z Krzysztofem Azarewiczem) zainspirowaliśmy się Aleisterem Crowleyem („The Spirit Of Mars”), a zaprzyjaźniona z nami Grupa 13 doskonale oddała klimat utworu w teledysku, który stworzyli. Mogę nawet posunąć się do stwierdzenia, że jak do tej pory, jest to mój ulubiony klip Behemoth! Mam nadzieję, że i Wam się spodoba. Szykujcie się na premierę albumu „ILYAYD” już w najbliższy piątek!

Nowy album Behemoth 2018 preorder
“I Love you At your Darkest” ukaże się 5 października. Po dotąd opublikowanym materiale można stwierdzić na pewno jedno. Album zaskoczy nas zróżnicowaniem. Balansuje bowiem pomiędzy ekstremalnym, wypracowanym przez lata black metalowym uderzeniem a bardziej rockowym brzmieniem.

Za dystrybucję w Polsce odpowiada Mystic Production, na którego stronie dostępnych jest kilka wariantów wydawnictwa.

Fot. Grzegorz Gołębiowski

Podobne artykuły

Nie byliśmy na to gotowi! Jest premierowy kawałek Slipknota!

Szymon Grzybowski

Jocke Wallgren oficjalnie nowym perkusistą Amon Amarth

Lena Knapik

Obejrzyj teledysk We Sell The Dead do utworu “Pale And Perfect”

Lena Knapik

Zostaw komentarz