Strona główna » Black River przerywa milczenie! Premiera teledysku zwiastującego nową płytę “Humanoid”
WIDEO

Black River przerywa milczenie! Premiera teledysku zwiastującego nową płytę “Humanoid”

To już oficjalne – Black River wraca z nowym krążkiem. Album zatytułowany “Humanoid” pojawi się 12 kwietnia nakładem Mystic Production. Zespół zdradził także okładkę autorstwa Mariusza Filipowicza oraz zaprezentował teledysk w reżyserii Romana Przylipiaka do utworu “Abyss”.

Przypomnijmy, iż przez ostatnie osiem lat kapela była nieobecna na polskiej scenie muzycznej. Spowodowane było to problemami zdrowotnymi wokalisty Macieja Taffa. W ubiegłym roku grupa ogłosiła powrót grania, a jesienią w mediach społecznościowych zaczęły się pojawiać informacje ze studia nagraniowego.

Maciej Taff o nowym albumie Black River:

To każdy byt, którego kształt przypomina ciało człowieka. Jak obserwujesz świat dookoła, innych ludzi i samego siebie, nasze postawy i wybory, to w końcu zadajesz sobie pytanie ile w nas jest człowieczeństwa a ile tylko jego pozorów, takie zderzenie na linii Human-Humanoid. Kiedy nastąpiło zerwanie z pragnieniem wolności, a pojawiło się pragnienie posiadania nowości, za wszelką cenę, nawet kosztem samego siebie, uczuć, relacji z najbliższymi i w ogóle z drugim człowiekiem? I nie chodzi tylko o brutalne przejście z naiwnego “all you need is love” do “all you love is need”, ale o codziennie podejmowane kompromisy z własnymi uczuciami, własną naturą. To są pytania, które powstają kiedy masz szansę choć na chwilę zatrzymać się w tym piekielnym biegu donikąd, w którym każdy z nas uczestniczy – patrzysz na siebie i tak naprawdę nie wiesz ile w tobie jest jeszcze człowieka…Chodzimy, jemy, nienawidzimy, zapominając w tym wszystkim o wolności jaka była naszym udziałem u zarania naszego gatunku. Ile jestem w stanie poświecić siebie dla iluzji bycia kimś ważnym – pięknym – pożądanym (wpisz co chcesz)? Wydaje ci się, że jesteś absolutnie wolny, niezależny i samostanowiący się?
Ta płyta to takie nasze oczyszczenie, wyplucie ton brudów nagromadzonych gdzieś głęboko w nas, taki powrót do naiwności, która choć pogardzana i śmieszna jest dzisiaj niezwykle potrzebna, wręcz życiodajna. Takie naturalne i organiczne granie bez kalkulacji, ryzyka i analizy trendów. Dodatkowo grafika stworzona przez Mariusza Filipowicza dokładnie opisuje te nasze pytania, oddaje nasze nastroje. Wychodzimy z naszych ciemności i zadajemy sobie te pytania, nie nauczamy i nie wskazujemy – zadajemy pytania, bo możemy …. I chcemy.

Maciej Taff

Nowy materiał z pewnością będzie można usłyszeć podczas nadchodzących koncertów. Póki co Black River ma ich zaplanowane cztery:

  • 25.04. – Kraków / Zet Pe Te
  • 26.04. – Poznań / U Bazyla
  • 27.04. – Gdańsk / B90
  • 28.04. – Warszawa / Proxima
Black River - Humanoid, 2019
Black River – Humanoid, 2019

Lista utworów:

1. FLYING HIGH
2. REVOLUTION
3. HUMANOID
4. H.T. ANGEL
5. Q
6. THE REBEL
7. ABYSS
8. WORLD IN BLACK
9. MONSTER
10. „7”
+ BONUS TRACK
11. R’n’R HELL

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Cellar Darling prezentuje nowy teledysk

Lena Knapik

Xandria z nowym teledyskiem

Lena Knapik

Omnium Gatherum przedstawia nowy utwór “Chaospace”

Mateusz Lip

Oficjalnie As I Lay Dying powraca w starym składzie z nowym utworem

Dominika Kudła

Zobacz teledysk Hate do utworu “Sovereign Sanctity” z nadchodzącej płyty

Lena Knapik

„Ace Of Spades” w wykonaniu Davida Vincenta i braci Cavalera

Agata Laszuk

Zostaw komentarz