Children of Bodom 2019
Strona główna » Children Of Bodom prezentuje nowy teledysk do utworu „Platitudes And Barren Words”
WIDEO

Children Of Bodom prezentuje nowy teledysk do utworu „Platitudes And Barren Words”

Dokładnie tydzień przed premierą nowego albumu grupy pt. „Hexed”, Children Of Bodom pochwaliło się wideoklipem do piosenki „Platitudes And Barren Words”. Jest to trzecia zapowiedź nadchodzącego wydawnictwa, które będzie dziesiąte w dyskografii zespołu. Wcześniej zaprezentowano utwory: „This Road” i „Under Grass and Clover”.

Na „Hexed” zadebiutuje gitarzysta Children Of Bodom, Daniel Freyberg, który dołączył do fińskiej kapeli w 2016 roku. Płytę wyprodukował Mikko Karmila, który wielokrotnie współpracował z grupą. Za reżyserię, edycję i produkcję teledysku do „Platitudes And Barren Words” odpowiadał Ykä Järvinen. Premiera wydawnictwa planowana jest na 8 marca, co będzie świetnym prezentem dla fanek Children Of Bodom.

Wokalista i gitarzysta zespołu, Alexi Laiho tak wypowiedział się o nowym utworze:

Ta piosenka staje się ulubioną wielu osób, które jej wysłuchały, i kiedy się nad tym zastanowić, to każda jej część jest chwytliwa jak diabli, więc ma to sens. Nie mogę się doczekać, aby zagrać to na żywo.

Alexi Laiho

Laiho również w kilku zdaniach opisał nowy album:

Ludzie mówią, że ten album jest bardziej wpadający w ucho. Więc zacząłem o tym myśleć, być może struktury piosenek są łatwiejsze do wychwycenia podczas początkowego odsłuchu. Ale jest tam trochę szalonego gówna – prawie progresywnego lub przynajmniej technicznego. Istnieją pewne melodie na całej płycie, które mogłyby pochodzić z piosenek jazzowych, choć są z nami całkowicie metalowe!

Alexi Laiho

Henkka Seppälä, basista Children Of Bodom został zapytany o ewolucję w brzmieniu grupy na “Hexed”:

Nigdy nie rozmawiamy o dźwięku, który próbujemy osiągnąć. Po prostu ćwiczymy riffy, które wymyśla Alexi, a następnie łączymy wszystkie partie w piosenki i zawsze kończymy je, gdy jesteśmy z nich zadowoleni. Sądzę, że możesz powiedzieć, że dopóki wszyscy jesteśmy zadowoleni z ukończonego kawałka, nie ma to znaczenia w kwestii riffów, aranżacji czy czegokolwiek innego. Najważniejsze jest to, że wszyscy musimy być zadowoleni z tego, co stworzyliśmy dla siebie. Nigdy nie mieliśmy żadnych granic w odniesieniu do naszej muzyki, ale nie zamierzamy omawiać procesu twórczego z myślą o wyniku końcowym, jeśli wiesz, co mam na myśli. Szczerze mówiąc, jeśli ktokolwiek przesuwa granice, to Alexi. Myślę, że popycha się riffami i melodiami, ponieważ czasami są po prostu tak trudne i techniczne. Mimo że mogą wydawać się prostsze, ale kiedy trzeba je odtwarzać, brzmi to tak: “O cholera!”

Henkka Seppälä

Już niedługo muzycy wyruszą na trasę promującą album. Children Of Bodom odwiedzi Amerykę Północną, Europę i Rosję. Niestety podczas tych koncertów zespół nie odwiedzi Polski.

Źródła: Loudersound oraz Blabbermouth / Fot. Marek Sabogal

Podobne artykuły

YouTube zbanował utwór “Killem All” grupy King 810

Lena Knapik

Belphegor już w studiu, nowy album we wrześniu

Lena Knapik

George “Corpsegrinder” Fisher: „ Gdyby niektórzy ludzie wyciągnęli głowy ze swoich własnych tyłków…”

Agata Laszuk

Brudna historia Mötley Crüe stworzona przez Netflix. Posłuchaj utworu promującego film

Bartłomiej Pasiak

Wypadek na koncercie Illusion. Lipa: “pojebało was, kurwa, czy co?”

Lena Knapik

Gojira publikuje pełen zapis koncertu na Pol’And’Rock Festival 2018

Agata Laszuk

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!