PŁYTY

Leprous w połowie prac nad nowym albumem

Norwegowie z Leprous poinformowali fanów o postępach w pracach nad nowym albumem. Zespół jest obecnie na półmetku nagrań następcy wydanego przed dwoma laty „Malina”. Nowa płyta ma się planowo ukazać przed końcem 2019 roku w barwach InsideOut Music.

Poniżej wypowiedź wokalisty Leprous, Baarda Kolstada:

Weszliśmy do studia celem zarejestrowania partii perkusyjnych na połowę płyty. Do tego samego studia, w którym nagraliśmy dwa poprzednie albumy. Jako maniak kontrolowania po prostu musiałem zadbać o wszystko sam. Tym razem miałem więcej czasu na perfekcjonizm i eksperymentowanie z brzmieniem, niemalże bez godzenia się na kompromisy. Tu ślę podziękowania w kierunku Einara i Davida za wyrozumiałość!

Nagraliśmy ponadto razem jeden utwór, perkusję i bas. Czego wcześniej nie robiliśmy z Leprous. Czuję się dobrze, mogąc zostawić za sobą swoją część pracy. Obecnie skupiamy się na pozostałej połowie, którą planujemy dograć w maju. Nie mogę się doczekać finalnego rezultatu, po tym jak reszta grupy położy swoje partie. Zdecydowanie będzie to Leprous, choć w innej odsłonie.

Baard Kolstad

Także wokalista grupy, Einar Soldberg, wypowiadał się niedawno na temat nowego wydawnictwa. Jak zapowiedział, fani powinni oczekiwać „dość kontrowersyjnego kierunku”.

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Transgresja zapowiada „Brak Równowagi”

Paweł Kurczonek

Posłuchaj kolejnego utworu z nadchodzącego albumu Danzig

Lena Knapik

Premiera nowego albumu i teledysku Anti Tank Nun

Tomasz Koza

Zostaw komentarz