WIDEO

Geoff Tate rozpoczyna prace nad nowym projektem Sweet Oblivion

Były wokalista Queensrÿche, Geoff Tate po odejściu z grupy próbował swoich sił w kilku różnych projektach. Najbardziej znanym z nich jest grupa Operation: Mindrime, z którą od 2014 roku nagrał trzy albumy. Tym razem amerykański muzyk połączy siły z włoskim gitarzystą i producentem, Simonem Mularonim.

Właśnie ukazała się pierwsza muzyczna zapowiedź pierwszego wspólnego albumu obu panów, którego nazwa będzie bliźniacza do nazwy projektu, czyli Sweet Oblivion. Płyta będzie miała swoją premierę już 14 czerwca 2019. Na longplay’u znajdziemy 10 autorskich piosenek. Pierwszym singlem z tej płyty jest utwór „True Colors”, do którego powstał teledysk w reżyserii Andrea Larosy. W grupie występują również: klawiszowiec Emanuele Casali i bębniarz Paulo Caridi.


Geoff Tate opowiada o nowej współpracy:

Wytwórnia Frontiers poprosiła mnie o stworzenie tego albumu i bardzo się cieszę, że wykorzystałem tę szansę. To album pełen zabawy i wierzę, że osobom, które lubią stare brzmienia Queensrÿche, się spodoba!

Geoff Tate

Simone Mularoni wypowiedział o swoim zamiłowaniu do Queensrÿche i Sweet Oblivion:

Dorastałem słuchając zespołów rockowych i metalowych z lat 70. i 80. i oczywiście klasyczne albumy Queensrÿche należą do moich ulubionych. Możliwość i szczęście współpracy z muzycznym gigantem, takim jak Geoff Tate, było prawdziwym błogosławieństwem zarówno dla strony ludzkiej, jak i artystycznej. Poprosiłem kilku niesamowitych muzyków i przyjaciół, aby pomogli mi. Razem nagraliśmy kilka klasycznych ciężkich rockowych piosenek, w których próbowałem połączyć bardziej współczesne podejście z klasycznym klimatem Queensrÿche … występy są niesamowite!

Simone Mularoni
Sweet Oblivion feat. Geoff Tate, 2019
Sweet Oblivion feat. Geoff Tate, 2019

Lista utworów:

1. True Colors
2. Sweet Oblivion
3. Behind Your Eyes
4. Hide Away
5. My Last Story
6. A Recess From My Fate
7. Transition
8. Disconnect
9. The Deceiver
10. Seek The Light

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Kreator: Szatan jest prawdziwy

Tomasz Koza

Epica zapowiada nowy mini-album. Zobacz kolejny zwiastun

Lena Knapik

Eluveitie: Nowy singiel i zapowiedź kolejnej płyty

Agata Laszuk

Zostaw komentarz