Image default
WIDEO

Misery Index z nowym singlem „New Salem”

Amerykanie z Misery Index opublikowali pierwszy singiel z najnowszego wydawnictwa. Utwór zatytułowany „New Salem” pojawił się w sieci 12 grudnia i zapowiada szósty krążek długogrający zespołu – „Rituals of Power”. Sama płyta ukaże się 8 marca 2019 roku z ramienia Season of Mist.

Poniżej słowa, w jakich Misery Index podsumował utwór:

“New Salem” perfekcyjnie podsumowuje jad zawarty we wszystkich tekstach, które znalazły się na płycie. Chcieliśmy przedstawić sam album nie tylko samym brzmieniem, ale i uderzyć w twarz słowami. To pobudka; ostrzeżenie. Czerwony alarm dla cywilizacji. Złe czasy wymagają ostrych, niewygodnych wręcz stwierdzeń. „New Salem” piętnuje błędy i nieudolności naszego zepsutego systemu. (…)

Darmowa dostawa w EMP Shop

Muzycy Misery Index odnieśli się ponadto do samej płyty:

“Rituals of Power” jest ostrzeżeniem przed konsekwencjami, jakie niesie ze sobą nasza, tak zwana, epoka “post prawdy”. Każdy z dziewięciu utworów obraca się luźno wokół tego tematu, tworząc jednocześnie coś oddzielnego i niezależnego. Jednakże jako całość zbierają się w swoiste monstrum; niemal 35 minut spójnej aury skupionej wokół riffów. Zarówno w trakcie pisania, jak i nagrywania, byliśmy po prostu wkurwieni, niemalże w ogniu. Co płyta świetnie obrazuje. Celem zaś było stworzenie najlepszej płyty, jaką tylko możemy powołać na świat. Za punkt odniesienia wzięliśmy to, co sami chcielibyśmy usłyszeć jako fani tego rodzaju muzyki. I chyba nie możemy być szczęśliwsi.

Misery Index - Rituals of Power, 2019
Misery Index – Rituals of Power, 2019

Lista utworów:

  1. Universal Untruths
  2. Decline And Fall
  3. The Choir Invisible
  4. New Salem
  5. Hammering The Nails
  6. Rituals Of Power
  7. They Always Come Back
  8. I Disavow
  9. Naysayer

Źródło / Fot. Kadr z teledysku

Podobne artykuły

Podglądamy Helloween podczas prób do trasy “Pumpkins United”

Tomasz Koza

Nowy teledysk od Cellar Darling

Lena Knapik

Tak wyglądała Metalmania 2018. Relacja wideo przygotowana przez Metal Mind

Szymon Grzybowski

Zostaw komentarz