WIDEO

Misery Index z nowym singlem „New Salem”

Amerykanie z Misery Index opublikowali pierwszy singiel z najnowszego wydawnictwa. Utwór zatytułowany „New Salem” pojawił się w sieci 12 grudnia i zapowiada szósty krążek długogrający zespołu – „Rituals of Power”. Sama płyta ukaże się 8 marca 2019 roku z ramienia Season of Mist.

Poniżej słowa, w jakich Misery Index podsumował utwór:

“New Salem” perfekcyjnie podsumowuje jad zawarty we wszystkich tekstach, które znalazły się na płycie. Chcieliśmy przedstawić sam album nie tylko samym brzmieniem, ale i uderzyć w twarz słowami. To pobudka; ostrzeżenie. Czerwony alarm dla cywilizacji. Złe czasy wymagają ostrych, niewygodnych wręcz stwierdzeń. „New Salem” piętnuje błędy i nieudolności naszego zepsutego systemu. (…)

Darmowa dostawa w EMP Shop

Muzycy Misery Index odnieśli się ponadto do samej płyty:

“Rituals of Power” jest ostrzeżeniem przed konsekwencjami, jakie niesie ze sobą nasza, tak zwana, epoka “post prawdy”. Każdy z dziewięciu utworów obraca się luźno wokół tego tematu, tworząc jednocześnie coś oddzielnego i niezależnego. Jednakże jako całość zbierają się w swoiste monstrum; niemal 35 minut spójnej aury skupionej wokół riffów. Zarówno w trakcie pisania, jak i nagrywania, byliśmy po prostu wkurwieni, niemalże w ogniu. Co płyta świetnie obrazuje. Celem zaś było stworzenie najlepszej płyty, jaką tylko możemy powołać na świat. Za punkt odniesienia wzięliśmy to, co sami chcielibyśmy usłyszeć jako fani tego rodzaju muzyki. I chyba nie możemy być szczęśliwsi.

Misery Index - Rituals of Power, 2019
Misery Index – Rituals of Power, 2019

Lista utworów:

  1. Universal Untruths
  2. Decline And Fall
  3. The Choir Invisible
  4. New Salem
  5. Hammering The Nails
  6. Rituals Of Power
  7. They Always Come Back
  8. I Disavow
  9. Naysayer

Źródło / Fot. Kadr z teledysku

Podobne artykuły

Nowy utwór Behemoth pt. „Wolves ov Siberia” został nagrany podczas jednego z koncertów

Dominika Kudła

Tarja: “O Come, O Come, Emmanuel” już dostępne

Agata Laszuk

Zobacz kulisy powstawania nowego klipu Cradle Of Filth do utworu “Heartbreak And Séance”

Lena Knapik

Zostaw komentarz