INNE

Tim Lambesis (As I Lay Dying): “Dostałem drugą szansę”

Lider As I Lay Dying, Tim Lambesis oświadczył, że jednym z jego życiowych celów jest obecnie naprawienie krzywd, jakie wyrządził.

W maju 2014 Tim został skazany na sześć lat więzienia w związku z podjętą przez niego próbą wynajęcia płatnego zabójcy, który miał zamordować żonę wokalisty. Dostarczył on potencjalnemu kandydatowi nie tylko tysiąc dolarów, ale i kody do zabezpieczeń domu Pani Lambesis, które miały umożliwić wykonanie zlecenia.

Darmowa dostawa w EMP Shop

Morderca do wynajęcia okazał się jednak być pracującym pod przykrywką policjantem.

Mężczyzna zwrócił uwagę policji po tym, jak wyznał komuś, że chciałby zabić żonę z uwagi na utrudnianie mu przez nią widzeń z dziećmi – rozwód zaś byłby kłopotliwy, bo wówczas kobieta otrzymałaby 60% majątku.

Tim Lambesis został warunkowo zwolniony z więzienia w roku 2016, po odbyciu mniej niż połowy kary.

W czerwcu As I Lay Dying zagrał pierwszy od pięciu lat koncert z Lambesisem i wydał nowy singiel.

Po powrocie na wolność Tim zamieścił obszerne przeprosiny na fanpage’u zespołu. Wokalista długo starał się odzyskać zaufanie kolegów z zespołu i, jak widzimy, jego determinacja nie poszła na marne.

W zeszłym miesiącu As I Lay Dying zakończył pierwszą amerykańską trasę od pięciu lat i obecnie zespół jest w trakcie grania europejskiej trasy koncertowej.

Przed sobotnim koncertem As I Lay Dying w niemieckim Monachium, Lambesis ponownie opublikował wiadomość na fanpage’u swojego zespołu, w której oświadczył, że udało mu się odbudować swoje życie i ponownie poświęcić się szczerości i zaangażować w działanie na rzecz społeczności w celu odzyskania jej zaufania.

Sprzeciwiam się temu, kim stałem się w przeszłości i odnalazłem swój cel w odrodzeniu AILD. Wspólnie do tego dążymy.
Ludzie, który wspierają AILD nie popierają mojej dawnej postawy. Obecnie jednym z moich celów w życiu jest naprawienie wszystkich krzywd, które wyrządziłem i pomoc innym uzależnionym. Myślę, że fani AILD wierzą, że ludzie POTRAFIĄ się zmienić.
Nie mogę cofnąć czasu i nigdy nie będę w stanie cofnąć mojego największego błędu, ale wierzę, że lepiej jednak coś zrobić zamiast po prostu się poddać.
AILD całkowicie potępia wszelkie formy przemocy domowej i okrucieństwa. Skutkują one wszechobecną, długotrwałą krzywdą i nie ma żadnej akceptowalnej wymówki czy linii obrony w przypadku takich zachowań. Naszym celem jako zespołu jest wspieranie i praca z organizacjami, które z kolei wspierają osoby poszkodowane takimi działaniami, cierpiące z powodu emocjonalnych ran, których doznały, niezależnie czy spowodowała je przemoc, trudności czy choroby psychiczne. Pomoc takim osobom w ponownym stanięciu na nogi jest obecnie głównym celem tej grupy.
Dziś zagramy największy w naszej karierze koncert, którego jesteśmy headlinerem. Nasi niemieccy fani nie wiedzieli o tym, kiedy kupowali bilety, ale część dochodów z ich sprzedaży będzie przeznaczona na rzecz HeartSupport; to organizacja, która udziela emocjonalnego wsparcia i porad młodym ludziom, którzy wpadli w sidła uzależnień, depresji, przemocy seksualnej i rodzinnej. Obraliśmy sobie jako misję nieustanne poszukiwanie i wdrażanie sposobów, które ułatwią zmianę świata na lepsze. Chcemy, by nasz najważniejszy moment miał dobry cel, nie możemy stracić takiej okazji. Dostaliśmy drugą szansę, choć w najśmielszych snach nie spodziewaliśmy się jej dostać; nie traktujemy jej jednak jako danej raz na zawsze.

Tim Lambesis

“My Own Grave”

Najnowszy singiel As I Lay Dying jest pierwszym nowym utworem, jakim zespół podzielił się od czasu wydania w 2018 jego szóstego albumu, “Awakened”. Nie wszystkim jednak podoba się ich powrót; w październiku organizatorzy hiszpańskiego Ressurection Fest usunęli As I Lay Dying z line-upu imprezy z uwagi na protesty fanów.

Źródło / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Bruce Dickinson: „Można przypisać jakąkolwiek muzykę do konkretnej klasy społecznej”

Agata Laszuk

Kirk Hammett na Hawajach w czasie fałszywego alarmu rakietowego

Agata Laszuk

Acid Drinkers: kolejna zmiana w składzie

Lena Knapik

Zostaw komentarz