College of Metal
Strona główna » I Ty możesz zostać profesjonalistą dzięki College of Metal!
WIDEO

I Ty możesz zostać profesjonalistą dzięki College of Metal!

Jeśli w Waszych sercach oprócz ciężkich brzmień gości również miłość do gry na instrumentach, z pewnością zainteresuje Was poniższy news.

Pełniący obowiązki gitarzysty w zespole Epica, Isaac Delahaye opublikował sześć kursów w ramach ciekawego projektu, jakim jest College of Metal.

W przeciwieństwie do klasycznych zajęć, w College Of Metal główny nacisk kładziony jest na naukę poprzez granie konkretnych utworów zamiast nauczanie samych technik gry. Każdy kurs obejmuje naukę jednego utworu i omówienie wszystkich technik, jakie zostały użyte w tym konkretnym kawałku.

Wszystkie kursy dostępne są w trzech widokach kamery, wliczając w to zbliżenia zarówno lewej, jak i prawej dłoni – dodatkowo, oprócz materiałów wideo, uczestnik kursu otrzymuje również gitarowe taby, których dokładność jest zapewniona przez samego Delahaye’a.

Gitarzysta objaśnia również różnice pomiędzy nagranymi partiami i sposób, w jaki je gra w niezwykle zmiennym środowisku koncertowym.

Pojedyncze kursy związane z zespołem Epica, jak i cały ich zestaw znajdziecie na stronie College of Metal.


Choć Delahaye znany jest głównie jako gitarzysta prowadzący zespołu Epica, grał on również w God Dethroned czy Mayan.

Jako absolwent wyższej szkoły muzycznej w holenderskim Rotterdamie, od 20 lat zajmuje się nauczaniem gry na gitarze, zaś od 15 jest profesjonalnym muzykiem metalowym.

Po tym, jak dotarło do mnie, że ogólna edukacja muzyczna wciąż traktuje metal po macoszemu, jakby nie istniał, zdecydowałem się stworzyć College Of Metal. Jego celem jest umożliwienie zainteresowanym osobom dostępu do profesjonalnych, wyczerpujących lekcji, prowadzonych przez samych artystów. Czy istnieje lepsza droga nauki niż lekcja od samego muzyka czy kompozytora, pomagającego przebrnąć przez najtrudniejsze partie, pokazującego wykorzystane w utworze triki i techniki i wyjaśniającego, dlaczego pewne rzeczy są tu zrobione tak, a nie inaczej? Bez względu na to, czy jesteś samoukiem, muzyka to Twoje hobby, czy może masz ambicje by stać się profesjonalistą – College of Metal to miejsce dla Ciebie.

Isaac Delahaye

W przyszłości College of Metal rozszerzy swoją ofertę kursów, zapraszając do współpracy najbardziej znanych muzyków metalowych.

Podobne artykuły

Iron Maiden również “grali” z playbacku

Tomasz Koza

Metallica – za kulisami “Moth Into Flame”

Lena Knapik

Metallica przedstawia traumatyczny teledysk do utworu “Confusion”

Lena Knapik

Machine Head z Voggiem w składzie prezentują nowy utwór!

Mateusz Lip

“Mission To Lars” – poruszający film z Metalliką w tle

Tomasz Koza

Zobacz nowy teledysk Amon Amarth

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!