NEWSY WYDARZENIA

Brutal Assault 2019: znamy pierwsze zespoły

Ledwie parę dni temu czeska Twierdza Josefov przeżyła kolejne oblężenie. Przybrany w czarne koszulki tłum opuścił w niedzielę jej mury, festiwalowy kurz opadł… A organizatorzy Brutal Assault zapowiedzieli pierwszych wykonawców, których usłyszymy w przyszłym roku.

Obecność na Brutal Assault 24 potwierdziło sześć zespołów.

Wśród nich znalazł się jeden z thrash metalowych klasyków, który pojawił się na plakacie promującym tegoroczną edycję… Lecz na nią nie dotarł. Mowa o Testament. Panowie odwołali swój występ niedługo przed festiwalem. Ale, ale! Nie łammy się. Jak pisaliśmy w lipcu, celem zespołu jest obecnie wejść do studia z początkiem roku, aby móc wydać nowy album już wiosną 2019 roku. Jest zatem całkiem możliwe, że występ na BA znajdzie się na liście koncertów promujących nowy materiał.

Kogo ponadto zobaczymy?

Swoją wizytę potwierdzili także Brytyjczycy, który swoją twórczością wpłynęli znacznie na rozwój grindcore’u. Tak, zgadliście – line up uzupełnią i muzycy Napalm Death. A skoro o klimatach z pogranicza grind mowa, idźmy dalej.

Na Brutalnej scenie zagoszczą i panowie z Anaal Nathrakh, który jest obowiązkowym punktem dla wielbicieli styku brzmień grind, black i industrial.

Czeskie podwórko na podobnej płaszczyźnie będzie reprezentować Gutalax – opisywany mianem goregind’owców.

Spotkamy się ponadto z najbardziej rozpoznawalnymi przedstawicielami djentu w osobie Meshuggah… Na stronie Brutal Assault opisywanymi jako twórcy „innovated complicated metal”, co chyba jest nawet jeszcze bardziej trafnym określeniem.

Na chwilę obecną skład zamykają piewcy metalu gotyckiego z A Pale Horse Named Death.

Data festiwalu również jest już znana.

24 edycja Brutal Assault odbędzie się w dniach 7 – 10 sierpnia. Nie pozostaje nic innego, jak już teraz zarezerwować sobie czas na przeżycie największego polskiego festiwalu organizowanego w Czechach. 😉

Podobne artykuły

Obejrzyj nowy teledysk Opeth

Lena Knapik

Zapraszamy na koncert Percival Schuttenbach we Wrocławiu

Tomasz Koza

Nergal niewinny znieważenia polskiego godła

Dominika Kudła

1 komentarz

NorskArisk 19 sierpnia 2018 at 12:56
0

Anaal Nathrakh może być jednym z ciekawszych występów, patrząc na ich nowy singiel i dźwięki, w które panowie się zapuszczają.
Liczę też na polskie zespoły, może Furia jest już na tyle znana, żeby pokazać się na BA?

Odpowiedz

Zostaw komentarz