NEWSY WYDARZENIA

Koncert Soulfly już 21 lipca we Wrocławiu!

Coraz większymi krokami zbliża się data lipcowego koncertu Soulfly. Zespół wystąpi już 21 lipca we wrocławskich Zaklętych Rewirach. Wydarzenie to będzie doskonałą okazją do rozgrzewki przed występem grupy na tegorocznej edycji Pol’and’Rock Festival… Czy po prostu do spotkania z jedną z legendarnych postaci metalowego świata.

Soulfly utrzymuje się na scenie od ponad dwudziestu lat.

Początek groove metalowemu kwartetowi pod wodzą Maxa Cavalery dało rozstanie muzyka z macierzystą Sepulturą. Można powiedzieć, że pierwsze kompozycje pod szyldem nowej kapeli stanowiły swoiste przedłużenie płyty “Roots” z 1996 roku. W dwa lata po jej wydaniu formacja zadebiutowała krążkiem zatytułowanym po prostu “Soulfly”. Znalazły się na nim elementy kojarzone z muzyką plemienną, co stało się jednym ze znaków rozpoznawczych grupy.

Od studyjnego debiutu mija dwadzieścia lat, w trakcie których zespół dorobił się kolejnych dziewięciu pozycji w dyskografii. W drodze jest kolejna, która ma ukazać się jeszcze w tym roku. Stylistycznie ma być podobna “Chaos A.D.”, o czym Max wypowiadał się przed paroma miesiącami.

W roli supportu wystąpią The Sixpouner oraz Koronal.

Pierwszy z zespołów ma za sobą dziesięcioletnie doświadczenie oraz trzy albumy studyjne. A każdy z nich obfituje w melodyjne połączenie groove metalu z metalcorem. Całości muzycznych doznań wieczoru dopełni Koronal surowością swego djentowego materiału.

Szczegóły koncertu Soulfly, The Sixpounder, Koronal:

  • 21.07.2018 / g. 19:00
  • Wrocław / Zaklęte Rewiry
  • Bilety: 69zł (druki kolekcjonerskie), 79zł (biletomat.pl, ticketmaster.pl, eventim.pl), 89zł w dniu koncertu

Fot. Materiały prasowe

Podobne artykuły

Antimatter wraca do Polski na trzy koncerty!

Tomasz Koza

Tides From Nebula, Materia i Sunnata w listopadzie na wspólnej trasie po Polsce

Tomasz Koza

Przedsmak nowej płyty Stone Sour już w przyszłym miesiącu

Lena Knapik

Zostaw komentarz