FESTIWALE

Drownfest powraca po trzech latach przerwy

W 2016 roku odbyła się ostatnia edycja mini-festiwalu sygnowanego logiem polskiej grupy Drown My Day. Drownfest, bo o nim mowa, ostatni raz odbył się w 2016 roku w krakowskiej „Rotundzie”. W imprezie udział wzięli Call of the Sirens, M.O.R.O.N, April in Pieces, Siren’s Dawn, Mentally Blind, Words of Hope oraz przede wszystkim Drown My Day, które obchodziło wtedy dziesięciolecie działalności.

Od tego momentu upłynęły już ponad trzy lata, a teraz nadszedł długo wyczekiwany moment, w którym muzycy DMD zapowiadają szóstą edycję tego festiwalu. Długo wyczekiwana edycja imprezy odbędzie się w grudniu tego roku. Na ten moment nie posiadamy informacji na temat terminu, miejsca oraz składu Drownfestu.

Kilka miesięcy temu lider DMD, Maciek Korczak tak wypowiedział się o planach związanych z Drownfestem:

Ludzie często pytają nas o powrót Drownfestu, jednak w tej chwili nie ma żadnych konkretnych planów, aby tę imprezę wskrzesić. Brakuje na to przede wszystkim czasu, a ja z kolei nie lubię robić rzeczy na tak zwane “pół gwizdka”. Tu wszystko musi być na tip-top. Jeśli w przyszłości odbędzie się kolejna edycja Drownfestu, to daję moje słowo, że będzie to najlepsza i najmocniejsza edycja tego mini-festiwalu.

Maciej Korczak

Maciej Korczak (Drown My Day): “Większość dzisiejszych produkcji metalcore’owych jest przesłodzonych”

Trzymamy za słowo i liczymy na szybkie ogłoszenie wykonawców, którzy zaprezentują się podczas wydarzenia

Przypomnę, że DMD wydało w zeszłym roku udany album pt. „The Ghost Tales”. Mają za sobą również udział w trasie Knock Out Tour, podczas której odwiedzili wiele polskich miast, w których tour cieszył się dużym zainteresowaniem.

Fot. Marcin Pawłowski

Podobne artykuły

Mercyful Fate i Mgła zagrają na Mystic Festival 2020

Szymon Grzybowski

Sodom, Therion, Sick Of It All na Brutal Assault 24

Agata Laszuk

Triptykon na Summer Dying Loud Festival!

Agata Laszuk

Zostaw komentarz