Zespół Megadeth
Strona główna » 10 faktów o muzykach Megadeth
INNE

10 faktów o muzykach Megadeth
Blisko 40 milionów egzemplarzy płyt sprzedanych na całym świecie, niezliczone nagrody, ogromne rzesze fanów oraz miano legendy thrash metalu – tak w kilku słowach można opisać zespół Megadeth. Prezentujemy 10 faktów o grupie Dave’a Mustaine’a.

1. Zespół Megadeth jest znany z licznych i kontrowersyjnych zmian w składzie. Biorąc pod uwagę wszystkie dotychczasowe współprace, amerykańska legenda thrash metalu ma w swoim „CV” aż 27 muzyków!

2. W 1984 roku, podczas występów na żywo, zespół wspierał nie kto inny jak legendarny Kerry King, założyciel i członek grupy metalowej Slayer.

3. Inspirację dla nazwy zespołu, Dave Mustaine znalazł w ulotce rządowej, w której użyto wyrazu Megadeth jako określenie miliona martwych ludzi.

4. Amerykańska grupa może pochwalić się piętnastoma albumami studyjnymi na koncie. Ich ostatnie wydawnictwo „Dystopia”, które ukazało się 22 stycznia 2016 roku, jest uznawane za jedną z najlepszych płyt tego zespołu.

Nietypowy fan Slayera uwieczniony na puszce piwa

5. Dave Mustaine najchętniej używa sprzętu marki Dean Guitars, sygnowanego własnym nazwiskiem.

6. Mało kto wie, że Kiko Loureiro – brazylijski muzyk i kompozytor, który w 2015 roku dołączył do składu Megadeth – uczy się gry na pianinie.

7. David Ellefson – basista zespołu jest fanem nowinek technologicznych. Nie rozstaje się nigdzie ze swoim iPhonem.

8. Dave Mustaine nie ukrywa swojej fascynacji do grup: The Beatles, Led Zeppelin oraz The Who. Jednymi z ulubionych płyt tego artysty są właśnie “Presence” Led Zeppelin oraz “Let There Be Rock” zespołu AC/DC.

9. Zespół Megadeth pojawił się w kreskówce „Duck Dodgers” w 2005 roku. Epizod nosił nazwę „In Space, Nobody Can Hear You Rock”.

10. Utwory Megadeth są wykorzystywane w filmach jak również w grach komputerowych. Utwór „Peace Sells” usłyszymy w kultowej edycji gry „Grand Theft Auto: Vice City”, natomiast kompozycja „Angry Again” znalazła się na soundtracku do filmu „Last Action Hero” z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej.

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

30 osób aresztowanych podczas festiwalu Ozzfest Meets Knotfest

Tomasz Koza

Behemoth zapowiada kolejne piwo

Redakcja

Poważny wypadek The Dillinger Escape Plan w Polsce

Tomasz Koza

MetalPoodle: Basista Megadeth uratował małżeństwo Mustaine’a

Lena Knapik

Wokalista Dragonforce uniknął poważnego wypadku

Lena Knapik

Ruszyła petycja “NIE” dla trasy Behemotha po Polsce

Redakcja

1 komentarz

Zed 12 lipca 2019 at 11:22

Wow to nowe wydanie Metalowej Pani domu!

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!