INNE

10 faktów o muzykach Megadeth
Blisko 40 milionów egzemplarzy płyt sprzedanych na całym świecie, niezliczone nagrody, ogromne rzesze fanów oraz miano legendy thrash metalu – tak w kilku słowach można opisać zespół Megadeth. Prezentujemy 10 faktów o grupie Dave’a Mustaine’a.

1. Zespół Megadeth jest znany z licznych i kontrowersyjnych zmian w składzie. Biorąc pod uwagę wszystkie dotychczasowe współprace, amerykańska legenda thrash metalu ma w swoim „CV” aż 27 muzyków!

2. W 1984 roku, podczas występów na żywo, zespół wspierał nie kto inny jak legendarny Kerry King, założyciel i członek grupy metalowej Slayer.

3. Inspirację dla nazwy zespołu, Dave Mustaine znalazł w ulotce rządowej, w której użyto wyrazu Megadeth jako określenie miliona martwych ludzi.

4. Amerykańska grupa może pochwalić się piętnastoma albumami studyjnymi na koncie. Ich ostatnie wydawnictwo „Dystopia”, które ukazało się 22 stycznia 2016 roku, jest uznawane za jedną z najlepszych płyt tego zespołu.

Nietypowy fan Slayera uwieczniony na puszce piwa

5. Dave Mustaine najchętniej używa sprzętu marki Dean Guitars, sygnowanego własnym nazwiskiem.

6. Mało kto wie, że Kiko Loureiro – brazylijski muzyk i kompozytor, który w 2015 roku dołączył do składu Megadeth – uczy się gry na pianinie.

7. David Ellefson – basista zespołu jest fanem nowinek technologicznych. Nie rozstaje się nigdzie ze swoim iPhonem.

8. Dave Mustaine nie ukrywa swojej fascynacji do grup: The Beatles, Led Zeppelin oraz The Who. Jednymi z ulubionych płyt tego artysty są właśnie “Presence” Led Zeppelin oraz “Let There Be Rock” zespołu AC/DC.

9. Zespół Megadeth pojawił się w kreskówce „Duck Dodgers” w 2005 roku. Epizod nosił nazwę „In Space, Nobody Can Hear You Rock”.

10. Utwory Megadeth są wykorzystywane w filmach jak również w grach komputerowych. Utwór „Peace Sells” usłyszymy w kultowej edycji gry „Grand Theft Auto: Vice City”, natomiast kompozycja „Angry Again” znalazła się na soundtracku do filmu „Last Action Hero” z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej.

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Były gitarzysta Children Of Bodom: wbili mi nóż w plecy

Lena Knapik

Amon Amarth wypuścił wikińską grę mobilną w stylu arcade

Lena Knapik

Joe Duplantier o pracy nad nowym albumem Gojiry

Dominika Kudła

Johan Längqvist wraca do Candlemass

Lena Knapik

Rita Haney: “Gdyby Dimebag żył, doprowadziłby do reaktywacji Pantery”

Agata Laszuk

Bracia Cavalera nie zgodzili się na wykorzystanie utworów Sepultury w dokumencie

Lena Knapik

1 komentarz

Zed 12 lipca 2019 at 11:22
0

Wow to nowe wydanie Metalowej Pani domu!

Odpowiedz

Zostaw komentarz