FESTIWALE

Festiwal Uwolnić Muzykę VIII: obecny line-up imprezy i świetny plakat

Lubicie festiwale i dobrą muzykę? Cenicie sobie zróżnicowany, nie mający nic wspólnego z monotonią line-up i dodającą całemu doświadczeniu uroku bliskość przyrody? W takim razie zaznaczcie sobie w kalendarzu datę 26-27 lipca; właśnie wtedy w Środzie Śląskiej, nad uroczym stawem Kajaki odbędzie się ósma już edycja festiwalu Uwolnić Muzykę!

W tym roku na scenie będziemy mogli zobaczyć w akcji takich artystów jak Rosarian, Spatial, Undertheskin, Moyra, Jarun, Heresy Denied, Torthary, Lilla Veneda, Popiół, Vane, Sunnata, a także – uwaga – Vader i Rotting Christ!

Festiwal Uwolnić Muzykę VIII
26-27 lipca 2019 | Staw Kajaki, Środa Śląska
Wstęp: 90zł

Bilety:

Już krótki rzut oka na line-up festiwalu Uwolnić Muzykę 2019 mówi nam jedno.

Organizatorzy wiedzą, co dobre, i nie obawiają się dzielić tym z innymi. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w roku 2012 i już od początku nie obawiała się pójść w rejony potężnych rockowo-metalowych dźwięków, prezentując przy tym zarówno kapele wszystkim znane, jak i te młode, dla których festiwal był doskonałą okazją do pokazania się szerszej publiczności.

Przez siedem lat Festiwal Uwolnić Muzykę dojrzewał jak wino pod wieloma względami.

Plakat festiwalu Uwolnić Muzykę 2019
Plakat promujący Festiwal Uwolnić Muzykę VIII

Zarówno organizacyjnym, jak i artystycznym; zyskał sobie również stałą publiczność, której celem jest odnajdywanie nowych, nieprzetartych jeszcze dróg w metalu. Kolejnym atutem tego wydarzenia jest jego kameralność i niezwykle urokliwe miejsce, w którym się odbywa. Na festiwalu Uwolnić Muzykę nie uświadczycie czegoś takiego, jak zamknięty backstage – wykonawcy są w zasięgu publiczności, można do nich swobodnie podejść i zamienić słowo czy dwa.

Kolejną charakterystyczną rzeczą są gadżety – wyjątkowa koszulka z innym dla każdej edycji festiwalu wzorem, kubki, breloczki i inne, jednak w gąszczu atrakcji nie wypada zapomnieć o wręcz legendarnej, ręcznie robionej maskotce stanowiącej symbol festiwalu – Małym Mirusiu. Zdecydowanie warta uwagi jest festiwalowa płyta, którą można kupić już od początku trwania imprezy. Wyobraźcie sobie: zimny, zimowy dzień, szarość i biel za oknem, a muzyka płynąca z głośników przywołuje letnie wspomnienia… i budzi chęć na więcej.

Ósme wydanie festiwalu z pewnością wypełnione będzie dobrą i bardzo dobrą muzyką i stanowić będzie niezwykle interesujący punkt na letniej mapie Polski każdego fana ciężkich brzmień.

Podziękować za ten punkt możemy organizatorowi i producentowi wydarzenia – firmie DeDeTe Novus Ordo Seclorum Mirosław Chołda.

Podobne artykuły

Brutal Assault 2019: znamy kolejne zespoły

Dominika Kudła

Napalm Death zagra na 3-majówce we Wrocławiu

Lena Knapik

Parkway Drive zagra na Pol’and’Rock Festival

Agata Laszuk

Zostaw komentarz