Lordi
Strona główna » Lordi na Pol’and’Rock Festival!
FESTIWALE

Lordi na Pol’and’Rock Festival!
Do kolejnej edycji Pol’and’Rock Festival – znanego wcześniej jako Przystanek Woodstock – zostało już niewiele czasu. Część z Was już zapewne rozpoczęła przygotowania, ogarnęła transport i kombinuje, jak tu być w wielu miejscach jednocześnie – w końcu na tym wydarzeniu zawsze sporo się dzieje! Na tegorocznym będzie jeszcze trudniej, biorąc pod uwagę że na chwilę obecną line-up imprezy obejmuje między innymi takich artystów jak Testament, Parkway Drive, Decapitated, Perturbator czy Acid Drinkers. Jak się okazuje, organizatorzy lubią nas rozpieszczać i do tego już dość mocnego składu dołożyli jeszcze fińskie Lordi!

Pol’and’Rock Festival: pociągi będą omijać Kostrzyn?

Część z Was zapewne pamięta eurowizyjny występ tego zespołu, który lata temu narobił w mediach sporo szumu.

Jak to? Potwory? Maski? Cięższe brzmienia na Eurowizji? No nie może być! A jednak – w 2006 roku Lordi zwyciężyło w finale konkursu Eurowizji… i reszta potoczyła się już dość szybko. Założony w 1992 roku jako solowy projekt absolwenta szkoły filmowej i zawodowego charakteryzatora Lordi – inspirujący się horrorami i stylistyką KISS – nie tylko zagrał trasę z Nightwish, ale i beztrosko gra do dzisiaj; w zeszłym roku ukazała się dziewiąta już płyta grupy, zatytułowana “Sexorcism”.

Do dziś muzycy za wszelką cenę próbują zachować anonimowość, pokazując się publicznie jedynie w maskach i kostiumach – projektowanych na potrzeby każdego nowego wydawnictwa.

Styl zespołu to połączenie hard rocka i melodyjnego death metalu, jednak z płyty na płytę ich styl i brzmienie ewoluuje. Ich koncerty to wręcz niesamowite spektakle, szokujące nie tylko kostiumami, ale również scenografią i pokazami pirotechniki.

Do tej pory – oczywiście poza Eurowizją – zagrali na takich festiwalach jak Wacken Open Air, Ozzfest czy Hellfest. W sierpniu przybędą do Kostrzyna nad Odrą, by zmrozić krew w Waszych żyłach niezależnie od panującej tego dnia temperatury! Będziecie?

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Mystic Festival ogłasza pierwsze zespoły biorące udział w signing sessions

Lena Knapik

Do Mystic Festival 2020 dołącza aż 9 nowych zespołów!

Szymon Grzybowski

Drownfest już 21 grudnia w Krakowie

Bartłomiej Pasiak

Mastodon zagra na Mystic Festival 2020

Bartłomiej Pasiak

Avatar na Pol’and’Rock Festival 2019

Tomasz Koza

Pol’and’Rock Festival: pociągi będą omijać Kostrzyn?

Dominika Kudła

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!