PolAndRock 2019
Strona główna » Pol’and’Rock Festival: pociągi będą omijać Kostrzyn?
FESTIWALE

Pol’and’Rock Festival: pociągi będą omijać Kostrzyn?
Przystanek Woodstock zmierzył się w ubiegłym roku z poważną zmianą. Organizatorzy, po niemal ćwierćwieczu, zmuszeni zostali do przechrzczenia wydarzenia na Pol’and’Rock. Nazewnictwo nazewnictwem, impreza dalej funkcjonowała w społeczności festiwalowiczów pod pierwotną nazwą. Jednak w tym roku na horyzoncie pojawiło się nowe wyzwanie, stawiające wielu uczestników imprezy przed problemem natury organizacyjnej.

Parkway Drive zagra na Pol’and’Rock Festival

Jak dojechać na Pol’and’Rock?

Od lat jednym z symboli kojarzonych z Pol’and’Rock była specjalna flota pociągów musicRegio dojeżdżająca z całej Polski bezpośrednio do Kostrzyna. Poza oczywistym ułatwieniem dojazdu rokrocznie ok. 80 tys. podróżnym, musicRegio pomagało budować festiwalowe wspomnienia jeszcze przed dotarciem do punktu docelowego.

Aż do tego roku.

Z końcem maja przewoźnik, działający obecnie pod nazwą Polregio, zapowiedział cięcie kosztów działalności spółki. Na liście prowadzących ku temu działań znalazło się m.in. wycofanie 26 pociągów musicRegio. Rzecznik prasowy przewoźnika, Dominik Łebda, zapewnił, iż spółka nie pozostawi dojeżdżających na Pol’And’Rock z problemem. Ponoć planuje się wstępnie nowe rozwiązanie, jakim ma być wzmocnienie oferty w relacji z Kostrzyna do otaczających go większych miast.

Testament na Pol’and’Rock Festival 2019!

Polregio jedno, tymczasem PKP drugie…

W ubiegłym tygodniu PKP rozpoczęła opracowywanie zmian tras pociągów przejeżdżających przez Kostrzyn w dniach 31 lipca – 4 sierpnia. Efektem planów ma być pominięcie stacji we wspomnianych dniach przez 18 pociągów dalekobieżnych. Rzeczniczka PKP Intercity, Katarzyna Grzduk, potwierdziła plany. Dodając, że spółka była zaskoczona decyzją Polregio, która “prawdopodobnie wpłynie na bezpieczeństwo i sprawność realizacji połączeń oferowanych przez PKP”. Ostateczna decyzja w tej kwestii jeszcze nie zapadła.

Z ostatniej chwili: Decapitated na Pol’and’Rock Festival 2019!

Źródło: oko.press, www.rynek-kolejowy.pl

Grafika: materiały prasowe

Podobne artykuły

Metal Mine Festival już 24 sierpnia w Wałbrzychu! Asphyx headlinerem festiwalu

Mateusz Lip

Testament na Pol’and’Rock Festival 2019!

Lena Knapik

Ticket Hunter, czyli zdobądź bilet na Brutal Assault 2019

Dominika Kudła

Twórca black metalu, grupa Venom zagra we Wrocławiu

Tomasz Koza

Sodom, Therion, Sick Of It All na Brutal Assault 24

Agata Laszuk

Parkway Drive zagra na Pol’and’Rock Festival

Agata Laszuk

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!