FESTIWALE

Pol’and’Rock Festival: pociągi będą omijać Kostrzyn?
Przystanek Woodstock zmierzył się w ubiegłym roku z poważną zmianą. Organizatorzy, po niemal ćwierćwieczu, zmuszeni zostali do przechrzczenia wydarzenia na Pol’and’Rock. Nazewnictwo nazewnictwem, impreza dalej funkcjonowała w społeczności festiwalowiczów pod pierwotną nazwą. Jednak w tym roku na horyzoncie pojawiło się nowe wyzwanie, stawiające wielu uczestników imprezy przed problemem natury organizacyjnej.

Parkway Drive zagra na Pol’and’Rock Festival

Jak dojechać na Pol’and’Rock?

Od lat jednym z symboli kojarzonych z Pol’and’Rock była specjalna flota pociągów musicRegio dojeżdżająca z całej Polski bezpośrednio do Kostrzyna. Poza oczywistym ułatwieniem dojazdu rokrocznie ok. 80 tys. podróżnym, musicRegio pomagało budować festiwalowe wspomnienia jeszcze przed dotarciem do punktu docelowego.

Aż do tego roku.

Z końcem maja przewoźnik, działający obecnie pod nazwą Polregio, zapowiedział cięcie kosztów działalności spółki. Na liście prowadzących ku temu działań znalazło się m.in. wycofanie 26 pociągów musicRegio. Rzecznik prasowy przewoźnika, Dominik Łebda, zapewnił, iż spółka nie pozostawi dojeżdżających na Pol’And’Rock z problemem. Ponoć planuje się wstępnie nowe rozwiązanie, jakim ma być wzmocnienie oferty w relacji z Kostrzyna do otaczających go większych miast.

Testament na Pol’and’Rock Festival 2019!

Polregio jedno, tymczasem PKP drugie…

W ubiegłym tygodniu PKP rozpoczęła opracowywanie zmian tras pociągów przejeżdżających przez Kostrzyn w dniach 31 lipca – 4 sierpnia. Efektem planów ma być pominięcie stacji we wspomnianych dniach przez 18 pociągów dalekobieżnych. Rzeczniczka PKP Intercity, Katarzyna Grzduk, potwierdziła plany. Dodając, że spółka była zaskoczona decyzją Polregio, która “prawdopodobnie wpłynie na bezpieczeństwo i sprawność realizacji połączeń oferowanych przez PKP”. Ostateczna decyzja w tej kwestii jeszcze nie zapadła.

Z ostatniej chwili: Decapitated na Pol’and’Rock Festival 2019!

Źródło: oko.press, www.rynek-kolejowy.pl

Grafika: materiały prasowe

Podobne artykuły

Festiwal Uwolnić Muzykę VIII: obecny line-up imprezy i świetny plakat

Agata Laszuk

Napalm Death zagra na 3-majówce we Wrocławiu

Lena Knapik

Sabaton, Within Temptation, Immolation na Mystic Festival 2019. Sprawdź wstępny program imprezy

Dominika Kudła

Zostaw komentarz