Wacken Open Air 2020
Strona główna » Wacken Open Air 2020 ogłasza pierwszych wykonawców, w tym Judas Priest i Mercyful Fate
FESTIWALE

Wacken Open Air 2020 ogłasza pierwszych wykonawców, w tym Judas Priest i Mercyful Fate

Jeden z najważniejszych festiwali metalowych – Wacken Open Air właśnie się zakończył. W 2019 na niemieckiej imprezie wystąpili m.in. Sabaton, Within Temptation, Powerwolf czy Testament. Organizatorzy postanowili nie zwlekać z ogłoszeniem następnej edycji oraz kilkunastu zespołów, które zawitają na przyszłoroczne Wacken.

Potwierdzono również, że sprzedaż biletów na Wacken 2020 rozpocznie się w poniedziałek 5 sierpnia

Jednak każdego uwagę najbardziej zwracają ogłoszeni artyści, a trzeba powiedzieć, że skład wygląda bardzo dobrze. Na samej górze przedstawionej grafiki widzimy Judas Priest oraz Amon Amarth, a poniżej widnieją napisy: Sodom, Mercyful Fate, Hypocrisy, Death Angel, At The Gates, Venom, Sick of It All, Beast in Black, Nervosa i Cemican.

Szykuje się wielki powrót Mercyful Fate

Zespół powraca po dwudziestu latach nieobecności w nieco zmienionym składzie. Duńczycy będą występować w identycznym zestawieniu jak na płycie „9”, za wyjątkiem zmiany na pozycji basisty. Na trasie usłyszymy: Kinga Diamonda (wokal), Hanka Shermanna (gitara prowadząca), Bjarne’a Holma (perkusja), Mike’a Weada (gitara rytmiczna) oraz Joey’a Vere (gitara basowa).

W 2020 roku muzycy Mercyful Fate ruszą na podbój Europy

Na razie mają ogłoszone tylko 2 występy. Mowa tu o Copenhell 2020 oraz Wacken Open Air 2020. Wiele osób również snuje domysły, że muzycy wpadną również do Polski, a idealnym do tego momentem byłaby kolejna edycja Mystic Festival. Judas Priest również jest jednym z głównych kandydatów do dołączenia do line-upu polskiej imprezy metalowej.

Ciekawym aspektem jest również to, że Mercyful Fate ma dokładnie określony set, jaki będą grać. Muzycy będą wykonywać wyłącznie kawałki z epki „Mercyful Fate” oraz płyt „Melissa” i „Don’t Break the Oath”. Pojawią się również zupełnie nowe utwory, stworzone z okazji przyszłorocznej trasy.

Źródło

Podobne artykuły

Carcass, Taake, Electric Wizard i wielu innych dołącza do Brutal Assault 24

Dominika Kudła

Sepultura i Katatonia na Mystic Festival 2020 w Krakowie!

Lena Knapik

Summer Dying Loud 2019 – nowe zespoły

Dominika Kudła

Mystic Festival: Jinjer, Batushka, VLTIMAS i Entropia dołączają do składu

Szymon Grzybowski

Sabaton, Within Temptation, Immolation na Mystic Festival 2019. Sprawdź wstępny program imprezy

Dominika Kudła

Moonspell zagra jako headliner Summer Fall Festival

Bartłomiej Pasiak

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!