FESTIWALE

Wacken Open Air 2020 ogłasza pierwszych wykonawców, w tym Judas Priest i Mercyful Fate

Jeden z najważniejszych festiwali metalowych – Wacken Open Air właśnie się zakończył. W 2019 na niemieckiej imprezie wystąpili m.in. Sabaton, Within Temptation, Powerwolf czy Testament. Organizatorzy postanowili nie zwlekać z ogłoszeniem następnej edycji oraz kilkunastu zespołów, które zawitają na przyszłoroczne Wacken.

Potwierdzono również, że sprzedaż biletów na Wacken 2020 rozpocznie się w poniedziałek 5 sierpnia

Jednak każdego uwagę najbardziej zwracają ogłoszeni artyści, a trzeba powiedzieć, że skład wygląda bardzo dobrze. Na samej górze przedstawionej grafiki widzimy Judas Priest oraz Amon Amarth, a poniżej widnieją napisy: Sodom, Mercyful Fate, Hypocrisy, Death Angel, At The Gates, Venom, Sick of It All, Beast in Black, Nervosa i Cemican.

Szykuje się wielki powrót Mercyful Fate

Zespół powraca po dwudziestu latach nieobecności w nieco zmienionym składzie. Duńczycy będą występować w identycznym zestawieniu jak na płycie „9”, za wyjątkiem zmiany na pozycji basisty. Na trasie usłyszymy: Kinga Diamonda (wokal), Hanka Shermanna (gitara prowadząca), Bjarne’a Holma (perkusja), Mike’a Weada (gitara rytmiczna) oraz Joey’a Vere (gitara basowa).

W 2020 roku muzycy Mercyful Fate ruszą na podbój Europy

Na razie mają ogłoszone tylko 2 występy. Mowa tu o Copenhell 2020 oraz Wacken Open Air 2020. Wiele osób również snuje domysły, że muzycy wpadną również do Polski, a idealnym do tego momentem byłaby kolejna edycja Mystic Festival. Judas Priest również jest jednym z głównych kandydatów do dołączenia do line-upu polskiej imprezy metalowej.

Ciekawym aspektem jest również to, że Mercyful Fate ma dokładnie określony set, jaki będą grać. Muzycy będą wykonywać wyłącznie kawałki z epki „Mercyful Fate” oraz płyt „Melissa” i „Don’t Break the Oath”. Pojawią się również zupełnie nowe utwory, stworzone z okazji przyszłorocznej trasy.

Źródło

Podobne artykuły

Mystic Festival: Jinjer, Batushka, VLTIMAS i Entropia dołączają do składu

Szymon Grzybowski

Prog In Park III – przegląd zespołów drugiego dnia festiwalu

Szymon Grzybowski

Satyricon na jedynym koncercie w Polsce w 2019 roku

Paweł Kurczonek

Zostaw komentarz