Strona główna » Anders Fridén (In Flames): “Tu będzie podobnie, choć szybciej niż na „Battles”
INNE NEWSY

Anders Fridén (In Flames): “Tu będzie podobnie, choć szybciej niż na „Battles”

James Weaver, redaktor portalu loudersound.com, przeprowadził niedawno wywiad z wokalistą In Flames, Andersem Fridénem. Rozmowa dotyczyła nowego albumu grupy. Poniżej oddajemy do Waszej dyspozycji zapis tłumaczenia.

Jak brzmi nowy album?

Świetnie! Choć nie panuję do końca nad wszystkim, ponieważ pracujemy nad wszystkimi ścieżkami jednocześnie. Tak jak z poprzednim albumem, przyszliśmy do studia z niczym i stworzyliśmy coś. Trudno podsumować to na chwilę obecną, ale do tej pory brzmi jak In Flames, więc bez niespodzianek. Sądzę, że brzmi dobrze i zawiera wszystko to, co powinien zawierać nasz album. Czyli melodie i krzyk.

“Battles” zdaje się być najbardziej melodyjny. Czy nowa płyta będzie kontynuacją takich dążeń?

Zawsze dbaliśmy o melodyjność, ale ta przychodziła w różnych formach. Wybrzmiewała poprzez gitary, wokale, keyboard. Tu będzie podobnie, choć szybciej niż na „Battles”. Zdaje się, że podobieństw znajdziecie więcej do „Sounds of a Playground Fading”.

Co daje ci inspirację do pisania tekstów na płytę?

Żyjemy w trudnym świecie. Patrzę na moje dzieci, które dorastają w nim… Wśród tych wszystkich problemów, którym musimy stawiać czoła. W dodatku przy obecnej atmosferze na scenie politycznej, która może w każdej chwili wybuchnąć… Wszystko to przynosi napięcie, które przenoszę na muzykę. Do tego dochodzi radzenie sobie z przeszłymi relacjami; ze wszystkim, przez co człowiek przechodzi… I nie mam na myśli tylko siebie. Inspiracje przychodzą z określonych części życia.

Obecnie gracie bez stałego basisty. Jaki ma to wpływ na tworzenie?

Peter był świetnym basistą, który wniósł wiele do brzmienia. Ale nie pisał tak naprawdę muzyki. Jego styl grania niósł za sobą pewne zmiany do zespołu, ale gdy przyszło do poszukiwania czegoś nowego, niewiele dodawał od siebie.

Graliście już na naprawdę dużych, festiwalowych scenach. Czy skłaniacie się do tworzenia utworów pod takie okazje?

Nawet nie myślimy o czymś takim. Staramy się pisać dobre utwory In Flames, nie umiejscawiając ich w konkretnym punkcie. Nie byłoby zdrowym pisać pod specyficzne warunki. Mamy kawałki, które brzmią świetnie na stadionach, choć nie były dla nich pisane.

Nowy album In Flames będzie trzynastym w studyjnym dorobku zespołu; następcą “Battles”, wydanej 11 listopada 2016. Nowa płyta ma się ukazać przed końcem bieżącego roku w barwach Nuclear Blast. Nad jej produkcją czuwa Howard Benson (Apocalyptica, Motörhead).

Źródło: loudersound.com / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Irfan zagra w Polsce

Tomasz Koza

ReVamp kończy działalność

Lena Knapik

Pierwszy album Immortal po odejściu Abbatha już w lipcu

Agata Laszuk

Arkona (Rosja) publikuje nowy utwór “Shtorm”

Agata Laszuk

Eddie Van Halen ponownie zmaga się z nowotworem

Lena Knapik

Premiera metalowej opery Therion już w styczniu

Lena Knapik

Zostaw komentarz