INNE

Czy K.K. Downing zagra jeszcze z Judas Priest?

Słynny gitarzysta K.K. Downing w ostatnich latach był postacią dosyć kontrowersyjną, a to wszystko za sprawą jego wypowiedzi na temat dawnych kolegów z Judas Priest. Muzyk często zmieniał swoje zdanie na temat chęci powrotu do „Bogów Metalu”. Ostatnimi czasy w wywiadach, często wypowiada się, że jednak chciałby wrócić do zespołu. Muzyk był zdziwiony, że nie został zaproszony do grania po muzycznej absencji przez Glenna Tiptona.

Później powiedział nawet, że stanowiłby świetny duet z Richiem Faulknerem, czyli wioślarzem, który zastąpił go w szeregach Judas Priest. DJ Yentonian przeprowadził wywiad z Downingiem, w którym kolejny raz gitarzysta podkreśla, że chciałby zagrać na trasie z okazji 50 lat na scenie „Bogów”.

K.K. Downing o swoim stosunku do powrotu:

Jestem otwarty na wszelkiego rodzaju rozmowy. Bardzo otwarcie powiedziałem, co się wydarzyło w zespole. Wszyscy w zespole wiedzieli, dlaczego opuściłem zespół. Miałem ku temu dobry powód, który był im znany. Nie chcę zmarnować życia, w które włożyłem tyle energii i czasu, przynajmniej nie tak łatwo.

K.K. Downing

Były gitarzysta Judas Priest kontynuował:

Czy mogę to do czegoś porównać? Pewnie będzie to gówniane porównanie, ale myślę, że jeśli ktoś z was opuści swoją dziewczynę lub żonę, albo umrą twoi rodzice, to każdy wtedy mówi: „Och, ale była piękna. Byliście dla siebie stworzeni. Tak dobrze sobie radziłeś.” A ty myślisz: „Nie, ona była zła”, albo mogę powiedzieć „zła suka”. Byłem tam i mogę tak powiedzieć. Tylko ty możesz to potwierdzić, bo żyjesz za zamkniętymi drzwiami jakieś sprawy. Na zewnątrz robisz dobrą minę do złej gry. Chyba masz rację, kiedy chcesz odejść, a każdy mówi, że to zła decyzja. Nie możesz tego zrobić, dopóki warunki się nie zmienią. I warunki (w Judas Priest dop. red.) zmieniły się, i byłem wolny. Ale reszta postanowiła nie otwierać już tych drzwi, ponieważ jednostka kontrolująca dalej miała kontrolę.

K.K. Downing

Basista Priest, Ian Hill powiedział, że nie było planów, aby Downing wrócił:

Richie przejął obowiązki Kena. Wykonał niesamowitą robotę. Zrobił to w swój oryginalny sposób. Ma swoje zdanie na temat przerw w dźwięku gitary prowadzącej. Część Kena została zabrana, i nie ma planów, aby powróciła. Jednak, nigdy nie mów nigdy. Na ten moment radzimy sobie całkiem nieźle bez Kena, więc myślę, że tak pozostanie przynajmniej w najbliższej przyszłości.

Ian Hill

Przypomnę, że 20 kwietnia 2011 roku Judas Priest poinformowało, że K.K. Downing odchodzi z grupy, a pierwszy koncert bez niego w składzie zagrali 25 maja tego samego roku podczas finału American Idol.

Źródło / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Piwo z nutką Megadeth

Lena Knapik

Zespół Amaranthe chciał Alissę White-Gluz w swoich szeregach

Lena Knapik

Gitarzysta Blind Guardian o wyjątkowych fanach zespołu

Lena Knapik

Zostaw komentarz