INNE

Mark Greenway (Napalm Death): “Koniec końców ludzie są tylko ludźmi”

Poniżej prezentujemy Wam kilka wypowiedzi z wywiadu, jakiego Mark „Barney” Greenway, wokalista Napalm Death, udzielił dla francuskiego No Name Radio.

Muzyk wypowiadał się m.in. na temat ostatniej płyty zespołu, „Apex Predator – Easy Meat”, której premiera miała miejsce cztery lata temu:

Płyta okazała się być bardzo dobrą, czego na początku nie byłem do końca pewien. Zawsze jest to samo. „Czy album będzie dobry? Czy zwróci na siebie uwagę?”. Ale tutaj naprawdę zadziałało to tak, jak powinno. Także stylistycznie – połączenie różnych styli tego samego zespołu – po prostu się udało. Nawet bardziej niż wcześniej. Sam odbiór nie mógł być bardziej pozytywny.

Wypowiedź uzupełnił o kilka zdań na temat następcy „Apex Predator”:

Definitywnie stanie się to w 2019. Każdy moment będzie dobry. Planowaliśmy nową premierę na poprzedni rok, lecz nie wyszło. Do tego trzeba pobyć chwilę w domu, odciąć się… A my zwyczajnie nie mieliśmy czasu. Na szczęście ludzie nadal chcą doświadczać nas na żywo, także album może czekać. Nie stanowi dla nas na tę chwilę priorytetu.

Na temat różnorodności fanów z całego świata wypowiedział się następująco:

Koniec końców ludzie są tylko ludźmi. Wszędzie. Zawsze. Niejednokrotnie słyszę to pytanie podczas wywiadów. W Bułgarii pytają o bułgarskich fanów. W Portugalii – o portugalskich. A przecież tu nie ma żadnej różnicy. Dobra, czasami niektóre miejsca rzucają nam specyficzne dla konkretnego regionu wyzwania dnia codziennego. Ale w ostatecznym rozrachunku wszyscy są tacy sami. Staramy się nie wierzyć w szum, jaki robi się wokół jakiegoś miejsca. Jeśli ktoś wmawia nam, że nie powinniśmy tam grać, wolimy sami się o tym przekonać, niż zaakceptować stereotyp.

Padło ponadto pytanie na temat świętowania trzydziestolecia Napalm Death:

Wiele zespołów obchodzi dwudziestopięciolecie tego czy tamtego. Dla nas, jako zespołu, ważniejszy jest rozwój. Dlatego nie odczuwamy potrzeby patrzenia za siebie. Niektóre albumy faktycznie są ważne, przełomowe. Ale wielu ludzi dokonuje „celebracji” dla jednego – jeszcze większych pieniędzy.

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Mateusz Kluba – Infernal Impressions

Podobne artykuły

Mike Portnoy: “Lars miał całkowitą rację”

Agata Laszuk

Ozzy chciałby zagrać z Black Sabbath na turnieju sportowym w 2022 roku

Agata Laszuk

Vallenfyre kończy działalność

Agata Laszuk

Zostaw komentarz