INNE

Mille Petrozza: „Pat O’Brien jest najmilszym człowiekiem na świecie”

Frontman zespołu Kreator, Mille Petrozza wypowiedział się w niezwykle dobrym tonie na temat Pata O’Briena, aresztowanego ostatnio gitarzysty Cannibal Corpse. Jak przyznał Mille, Pat jest “najmilszym człowiekiem na świecie”, który jego zdaniem “potrzebuje pomocy”.

Zarzuty stawiane mężczyźnie obejmują włamanie i napaść z bronią w ręku na funkcjonariusza policji; w czasie tego zdarzenia płonął jego własny dom.

Strażacy znaleźli ukryte w domu O’Briena duże ilości broni, zamknięte sejfy i potencjalne materiały wybuchowe; okazało się, że muzyk posiadał pięćdziesiąt shotgunów, dwadzieścia półautomatycznych karabinów, dwie sztuki broni w stylu uzi, dwadzieścia pistoletów i dwa miotacze ognia. Oprócz tego znaleziono również amunicję i inne rodzaje broni.

Podczas wystąpienia w ostatnim odcinku „The Jasta Show”, będącego podcastem prowadzonym przez Jameya Jasta z Hatebreed, Mille Petrozza wyznał, że czuł się wręcz zszokowany aresztowaniem Pata O’Briena. Jak powiedział:

Wiedziałem od dawna, że Pat miał lekką obsesję na punkcie broni. Przyznał mi się do tego, ale to bardziej jego… No cóż, cokolwiek go uszczęśliwia. Mam nadzieję, że nie ma poważnych kłopotów. Nie wiem, co się z nim dzieje. Wiem, że lubi czasem wypić, a kiedy pije, wpada w tarapaty. Mam nadzieję, że chodziło o alkohol i nie stoją za tym żadne inne substancje.

Mille Petrozza

Petrozza wyraził nadzieję, że całe zajście nie powstrzyma Cannibal Corpse od udziału w następnej części pożegnalnej trasy Slayer w Ameryce Północnej, która ogłoszono na początku grudnia. „Mam też nadzieje że Pat dojdzie do siebie – jesteśmy przyjaciółmi.” – dodał.

Mille podzielił się też przemyśleniami na temat obecnego i tak wyraźnego w naszej kulturze pragnienia bycia świadkiem upadku celebrytów i znanych osobistości. Przekonywał też, że O’Brien zasługuje na drugą szansę.

Kiedy tylko coś takiego ma miejsce, ludzie w Internecie wytykają tego człowieka palcami, mówiąc „HA! Zobaczcie, jak się stoczył!”. Chcą zobaczyć, jak się potykasz, jak upadasz. Nawet, jeśli kochają Twoją muzykę, zachowują się tak samo – „Ha, ale żenada!”. Jedyne, co mi się wtedy ciśnie na usta, to „pierdolcie się wszyscy”. Ten człowiek ma problem, nie jest z nim najlepiej. Okażcie trochę szacunku. Miejmy nadzieję, że mu się poprawi – jest jednym z najlepszych, największych deathmetalowych gitarzystów, jeśli nie jednym z najlepszych gitarzystów na świecie. Trzymajmy za niego kciuki i życzmy mu jak najlepiej. (…)
On potrzebuje pomocy. (…) Cokolwiek odwalił… To znaczy… Cała ta historia nie ma najmniejszego sensu. Kto włamywałby się do czyjegoś domu podczas gdy jego własny płonie, i to jakieś dwa budynku dalej? Nie trzyma się to wszystko kupy, pokazuje jedynie, że ta sytuacja to jakieś istne szaleństwo. On po prostu tam ‘był’ w sensie fizycznym, ale nie mógł nad tym zapanować. To nie tak, że chciał zrobić komuś krzywdę. Mam nadzieję, że wymiar sprawiedliwości na Florydzie dostrzega ten fakt i da mu szansę na odzyskanie sił i odrzucenie czegokolwiek, co go do tego doprowadziło. (…) Jak już mówiłem, wiedziałem, że czasem bywa nieco dziwny, ale nie do TEGO stopnia” – powiedział. – Wszyscy jesteśmy dziwni na swój sposób, ale Pat… Pat jest najmilszym człowiekiem na świecie

Mille Petrozza

O’Brien został wypuszczony z więzienia Hillsborough County Jail 14 grudnia po wpłaceniu 50.000 dolarów w ramach poręczenia.

11 grudnia, podczas pierwszego przesłuchania sędzia powiedział 53-latkowi, ubranemu w mającą mu uniemożliwić samobójstwo kamizelkę, że wypuszczenie go z więzienia za kaucją będzie możliwe jedynie po poddaniu się przez niego badaniom na obecność narkotyków.

W zeszłym tygodniu grupa Cannibal Corpse wydała oświadczenie, w którym przyznała że „Pat otrzymuje pomoc, której potrzebuje” i zapewniając, że wszystkie zaplanowane na rok 2019 koncerty odbędą się zgodnie z planem.

Źródło / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Trivium: “Kiedy nagrywamy album, chcemy, by było to ważne wydarzenie” (wywiad)

Agata Laszuk

Dave Mustaine zachorował na boreliozę

Agata Laszuk

Mayhem: Kup sobie fragment czaszki Pera “Deada” Ohlina

Lena Knapik

Zostaw komentarz