INNE

Nowo odkryty gatunek żuka nazwany po wokalistce Nightwish

Okazuje się, że świat biologii dosyć często przenika się ze światem rocka i metalu. Wystarczy chociażby przypomnieć postać Lemmy’ego Kilmistera, na którego cześć nazwano dwie prehistoryczne bestie: w 2006 roku wymarłemu robakowi z grupy pierścienic nadano nazwę “Kalloprion Kilmisteri”, a w 2017 odkryto skamieliny żyjącego w jurze prawie sześciometrowego gada, którego ochrzczono mianem “Lemmysuchus”, co oznacza “krokodyl Lemmy’ego”.

Również w 2017 roku międzynarodowy zespół naukowców odkrył przerażającego i potwornego robaka morskiego. Z uwagi na jego wielkość, brutalność, jak również przez wzgląd na osobiste muzyczne preferencje odkrywców, zidentyfikowanego wieloszczeta nazwano “Websteroprion Armstrongi” po Alexie Websterze, basiście Cannibal Corpse.

Do szczęśliwego grona muzyków, którzy posiadają nazwane po sobie żyjątka, dołącza aktualna wokalistka Nightwish, Floor Jansen.

Naukowiec Andreas Weigel w ubiegłym roku odkrył nowy gatunek żuka i nazwał go “Tmesisternus floorjansenae”. Wokalistkę niezwykle ucieszył fakt posiadania sześcionogiego imiennika, czego nie kryła na swoim koncie na Facebooku.

This fine example of the endless forms most beautiful species on this green planet was discovered last year by Andreas…

Opublikowany przez Floor Jansen Środa, 6 marca 2019

Jak napisała: “Wyjątkowym zaszczytem jest posiadanie nazwanego po mnie pięknego zwierzęcia.”

Co ciekawe Jansen nie jest pierwszą osobą z Nightwish, która posiada swojego zwierzęcego imiennika.

Dwa lata temu biolog Jukka Salmela odkrył nowy gatunek drobnego insekta, którego nazwał “Sciophila holopaineni”, składając przy tym hołd Tuomasowi Holopainenowi – założycielowi kapeli.

Źródło / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

10 faktów o Five Finger Death Punch

Tomasz Koza

Bruce Dickinson: „Można przypisać jakąkolwiek muzykę do konkretnej klasy społecznej”

Agata Laszuk

Przeczytaj fragment książki “System Of A Down. Hipnotyczny krzyk”

Tomasz Koza

Zostaw komentarz