INNE

Ostry spór pomiędzy Dope a Machine Head

Robb Flynn, lider Machine Head na swoim koncie na Instagramie zadał mocno ironiczne i kontrowersyjne pytanie: „Kto k**wa słucha Dope?”. Na odpowiedź muzyków amerykańskiego zespołu nie trzeba było długo czekać. Członkowie Dope nie tylko w ostrych słowach odpowiedzieli na słowa Flynna, ale również wytoczyli dane statystyczne, które pochodzą ze Spotify.

Warto dodać, że w jednym z wcześniejszych postów na Instagramie, Robb Flynn odpowiedział na zarzuty wobec nowego kawałka Machine Head – „Do or Die”. Było wiele komentarzy, że doszło do plagiatu tekstu z utworu grupy Dope.

Edsel Dope odpowiedział na kontrowersyjne słowa Robba Flynna:

Wczoraj Robb Flynn na swoim Instagramie zadał pytanie: „Kto k**wa jeszcze słucha Dope?”. Dziś zaatakował nasz zespół jeszcze raz, zamieszczając swoje zdjęcie, przedstawiając się z fanem, który miał na sobie koszulkę Dope, z niepochlebnym podpisem. Jako dorosły mężczyzna muszę uznać istnienie tych dwóch zdjęć.
 
Prawda jest taka, że lubię Machine Head. Świetny zespół, z którym jesteśmy na równym poziomie. Gdyby nasze zespoły kiedykolwiek ponownie dzieliłyby scenę, Dope bez wątpienia grałoby przed Machine Head. Mamy do nich wielki szacunek.
 
Twoje pytanie brzmiało: „Kto, k**wa, słucha Dope?”. Cóż, Robb, ponieważ Spotify jest miejscem, w którym obecnie większość słuchaczy odbiera muzykę, odpowiedź na twoje pytanie jest w rzeczywistości wymierna.
 
Sprawdźmy to…
 
Miesięczni słuchacze Dope na Spotify: 1, 238 355
 
Słuchacze w ciągu miesiąca Machine Head na Spotify: 1,208.667
 
Bardzo blisko brachu.
 
Tylko około 30 000 odtworzeń dzieli nasze dwa zespoły z miesiąca na miesiąc, więc całkiem uczciwie jest powiedzieć, że grupa „sk**wysynów” słucha zarówno Machine Head, jak i Dope na Spotify. Nieco więcej dla Dope’a, ale to nie jest teraz ważne…
 
Wydaje mi się również, że sprawiedliwie byłoby wspomnieć, że piosenka Dope, o której teraz wszyscy, łącznie z Robbem, mówią – „Die Mother F*cker Die”, ma około 30 milionów więcej odtworzeń na Spotify niż jakakolwiek piosenka, którą Robb napisał lub wydał.
 
Nie mówię głupot! Naprawdę nie mam nic negatywnego do powiedzenia na temat Robba. To tylko fakty. Nigdy nie mówiliśmy, że nowa piosenka Machine Head jest pochodną „Die Mother F*cker Die”. Właściwie nigdy nie mówiliśmy takich rzeczy. Nie mam patentu na wyrażenie: „Die Mother F*cker Die” . Jest to powszechnie stosowany układ ignoranckich słów, który będzie przetwarzany przez wiele lat. Miej to na uwadze, bracie! Ostatecznie nie mogę nic zrobić, aby ludzie kojarzyli to zdanie z Dope. Kawałek mojego zespołu – „Die Mother F*cker Die” istnieje już od prawie 20 lat i zgromadził ponad 60 milionów odtworzeń na Spotify. Wojsko USA przyjęło tę piosenkę do ćwiczeń i zajęć taktycznych, więc każdy żołnierz w wieku poniżej 40 lat zna naszą muzykę, szczególnie jeśli służył w Iraku.
 
Tak właśnie jest, i Dope z pewnością nie podżegał do tego bzdur. Dope jest w trasie, w Wiedniu i nawet nie zdawaliśmy sobie sprawy, że Machine Head wydała nową piosenkę. Dopóki mój telefon nie zaczął wariować od ludzi, którzy podzielili się postem Robbsa na Instagramie, co bez wątpienia i niepotrzebnie wyróżniło Dope. Nawet się do tego nie odniosę. Potem znów to zrobił. To jest po prostu głupie. Zawsze miałem szacunek dla Robba. Jest płodnym artystą i mówi, co czuje. Szanuję to. Jednak, nie jestem do końca pewien, co miał nadzieję osiągnąć, wołając Dope’a, nie raz, ale dwa razy w ciągu ostatnich kilku dni. Reasumując, mam nadzieję, że odpowiedziałem na jego pytanie i mam nadzieję, że słyszeliśmy ostatni dramat na poziomie liceum spod znaku „Die Mother F*cker Die”.

Edsel Dope

Robb Flynn odpowiedział na słowa Dope’a:

Nie mam nic przeciwko Dope’owi. Nie próbuję tu brzmieć jak debil (nasze zespoły nie miały kontaktu od dziesięcioleci), ale dosłownie nie wiedziałem, że jesteście jeszcze zespołem. Więc kiedy twoi fani zaczęli spamować nasz kanał na Facebooku / Insta o naszej nowej piosence, która was zdradza, byłem zdziwiony.

Właściwie mam miłe wspomnienia o Tobie i ogromnych ilościach kokainy w moim autobusie w Oklahomie podczas jakiegoś programu radiowego w 1999 roku. Prowadzaliśmy szaloną rozmowę na temat wspólnej trasy koncertowej, która nigdy się nie zmaterializowała. Właśnie natknąłem się na twojego byłego (obecnego? Teraz gra w Misfits) gitarzystę Acey’a na koncercie Slipknota, i zaprosił nas wszystkich na Misfits.

Robb Flynn

Źródło 1, źródło 2

Podobne artykuły

Samael przedstawia nowego basistę Zorraca

Agata Laszuk

Były gitarzysta Anthrax, Dan Spitz oskarżany o gwałt

Agata Laszuk

MetalPoodle: Nergal wyrzucony z siłowni za koszulkę z Darkthrone

Lena Knapik

Gojira: Nie będzie rocznicowych koncertów

Agata Laszuk

Gitarzysta Blind Guardian o wyjątkowych fanach zespołu

Lena Knapik

Nergal o chrześcijaństwie i metalu

Tomasz Koza

Zostaw komentarz