Behemoth Nergal
Strona główna » Nergal publikuje oświadczenie na temat zarzutów stawianych przez MetalSucks.net
NEWSY

Nergal publikuje oświadczenie na temat zarzutów stawianych przez MetalSucks.net

MetalSucks.net jest jednym z najbardziej znanych, zagranicznych serwisów na temat szeroko pojętej muzyki metalowej. Znani są z ciętego, pełnego sarkazmu języka, nieszablonowego podejścia do pisania… i rozdmuchiwania afer.

Przepis na dramę w wykonaniu MetalSucks okazuje się być niebywale prosty.

Wystarczy nie spodobać się prowadzącym ten portal. Zarówno Vince Neilstein, jak i Axl Rosenberg mają rzekomo poglądy progresywno-liberalne (rzekomo, ponieważ w rzeczywistości sporo od nich odbiegają). Lubią przy tym bawić się w pewnego rodzaju policję moralną, o czym przekonali się już między innymi muzycy Nails, Destroyer 666, Phil Anselmo, Bölzer, Burzum, Emperor

Z pewnością nie będą ich dobrze wspominać również muzycy Converge, których album „Axe To Fall” pojawił się w Internecie na tydzień przed premierą za sprawą jednego z współtworzących portal autorów. Portal upodobał sobie temat sympatii nazistowskich w metalu – w maju MetalSucks opublikował długi artykuł, w którym autor wyjaśnia czytelnikom, jak bardzo black metal jest rasistowski i przepełniony nazistowską ideologią.

Nie jest więc tajemnicą, że MetalSucks lubi wzbudzać kontrowersje.

Z pewnością ma z tego korzyści w postaci odsłon, kliknięć i zwiększania zasięgów – problematyczny może być wpływ takiego zachowania na muzykę metalową i działalność zespołów. Fałszywe informacje, bezpodstawne oskarżenia, szczucie czytelników na dany zespół czy psucie reputacji podparte ściągniętymi z sufitu zarzutami nie pomogło jeszcze żadnej kapeli, choć niewątpliwie mogło pomóc samemu portalowi.

MetalSucks zdaje się atakować wszystkich poza zespołami i artystami, którzy mają zarówno środki, jak i na tyle silną pozycję, by w jakiś sposób portalowi zagrozić. Dla przykładu, nigdy nie dostało się Marylinowi Mansonowi, Slayerowi czy Metallice, którym w ciągu ostatnich ponad trzydziestu lat zdarzyło się kilkakrotnie flirtować z symboliką nazistowską/profaszystowską.

Wyżej wymienieni mogliby z łatwością pozwać MetalSucks o zniesławienie, oczernianie i działanie na szkodę wizerunku. Nie mieliby oni wiele do stracenia – w przeciwieństwie do kapel, które mogą przez taką aferę stracić możliwość jeżdżenia w trasy, napotkać trudności w promocji, ucierpieć z powodu niższego zainteresowania merchem i tak dalej.

W przypadku Destroyer 666, MetalSucks spotkało się ze ścianą; okazało się, że muzycy nie pozwolą sobie wejść na głowy i wcale nie boją się postawić żądnemu sensacji (i generowanych przez nią zysków) portalowi. W efekcie MetalSucks zdecydowało się wycofać… jednak jak widać, niewiele ich to nauczyło, bowiem tym razem zaatakowali lidera Behemoth, Adama “Nergala” Darskiego. Wszystko z powodu dwóch zdjęć na Instagramie, które najwyraźniej nie wzbudziły aprobaty wspomnianej wyżej strony.

Nergal podzielił się niedawno treścią maila od MetalSucks, jaki trafił do skrzynki e-mailowej jego managementu:

W ciągu ostatnich kilku dni otrzymaliśmy wiele e-maili od czytelników, zwracających naszą uwagę na opublikowane ostatnio przez Nergala zdjęcia, na których widać go przebywającego w towarzystwie Roba Darkena z Graveland (Zdjęcie 1 | Zdjęcie 2).

Jak zapewne wiecie, zarówno Graveland, jak i sam Darken byli w przeszłości obiektem ataków z uwagi na swoje powiązania z narodowo-socjalistycznym black metalem. W 2016 doszło do brutalnego protestu Antify, który ostatecznie doprowadził do odwołania koncertu w Montrealu.

Ponadto na zdjęciach nietrudno jest zauważyć, że Nergal ma na sobie koszulkę Bolzer, którego frontman – Okoi „KzR” Jones – również był oskarżany o powiązania z środowiskami narodowo-socjalistycznymi.

Wszystko to ma miejsce krótko po źle odebranej wypowiedzi na temat Hitlera. Wypowiedź ta z kolei pojawiła się w niedługim czasie po tym, jak pokusił się o komentarze w mediach społecznościowych na temat drużyn piłkarskich Polski i Senegalu, wydające się cichym poparciem eugeniki i zilustrowane usuniętym już obrazem, który wielu uznałoby za obraźliwy dla mieszkańców Afryki.

Jak dotąd próbowaliśmy dawać Nergalowi kredyt zaufania, jednak po zdjęciach z Gravelandem pojawiła się dość silna presja czytelników. Obecnie jesteśmy na etapie tworzenia artykułu na temat ostatniego incydentu. Zanim cokolwiek opublikujemy, chcielibyśmy oczywiście dać Nergalowi szansę skomentowania jego przyjaźni z Robem Darkenem i Gravelandem.

Dziękujemy za każdą pomoc, jaką jesteście w stanie nam zaoferować.

MetalSucks wychodzi tu z prostego założenia: Nergal robi sobie zdjęcie z Robem, którego oskarżano o posiadanie w przeszłości poglądów rasistowskich, czemu sam zainteresowany obecnie zaprzecza. Rob jest frontmanem Graveland, który w opinii portalu jest zespołem NSBM. Skoro Nergal przyjaźni się z Robem, jest neonazistą, a Behemoth to zespół NSBM.

Nergal postanowił odeprzeć zarzuty, pisząc własne oświadczenie:

Mój management otrzymał dziś tego emaila od Bena Umanova i Matta Rosenberga z MetalSucks.

To, co widzimy poniżej, to podjęta przez ten portal próba stworzenia kontrowersyjnej historyjki celem uzyskania kliknięć i odsłon za wszelką cenę. W tym przypadku próbują interpretować komentarze, posty, zdjęcia, a nawet noszone przeze mnie koszulki w określony sposób, mający pokazać mnie jako kogoś, kim nie jestem. Po co? Dla zysku. Chcieli, bym wypowiedział się na ten temat i opowiedział swoją wersję, jednak nie czuję się w obowiązku pomagania im w news-biznesie.Postanowiłem opublikować własne oświadczenie, w którym w moich własnych słowach, bezpośrednio odniosę się do ich zarzutów – dla tych, których to obchodzi i którzy chcą to przeczytać.

Po pierwsze – jestem przeciwko wszelkim formom rasizmu, faszyzmu, dyskryminacji czy nienawiści. Jak wielu z was wie, mówię wiele szalonych rzeczy, ale nie jestem uprzedzony do absolutnie żadnego człowieka. Przyznaję, jestem kontrowersyjną postacią… To część mojego charakteru i czasem lubię celowo narobić nieco zamieszania. Kiedy wyciągnę z tego wnioski? Prawdopodobnie nigdy. Fakty są jednak takie, że jestem otwartym, lojalnym i oddanym człowiekiem. Myślę, że ludzie, których spotykam zarówno w codziennym życiu, na muzycznych ścieżkach, jak i ci śledzących mnie w mediach społecznościowych doskonale o tym wiedzą.
Rob Darken – tak, zrobiłem z nim ostatnio kilka zdjęć za kulisami po polskim koncercie Behemoth, z kumplem i rodakiem. Znam Roba od wielu lat; poznaliśmy się w 1992 i czasem spotykamy się we Wrocławiu. Nagrywał on kilka rzeczy na nasze pierwsze i drugie demo. W mojej książce zatytułowanej „Spowiedź heretyka” jest również jego zdjęcie. Łączy nas miłość do black metalu i jego bogatej historii, jednak nie popieram jego osobistych ideałów czy ideologii ponieważ nic o nich nie wiem. Nie mogę brać odpowiedzialności za każdą osobę, z którą robię sobie zdjęcie.
Bolzer – jesteśmy przyjaciółmi i mamy za sobą kilka wspólnych tras. Nie mam na ten temat do powiedzenia nic więcej niż to, co sam Okoi zawarł w swojej wypowiedzi tutaj.
Eugenika – nie posiadam dużej wiedzy na ten temat ani zainteresowania w tym kierunku. Wypowiedziałem się na temat moich rodaków niezdolnych do gry w piłkę, to prawda. Post został usunięty, jednak zaraz później opublikowałem go ponownie z grafiką lepiej ilustrującą tekst, ponieważ poprzedni post był źle skonstruowany. Ot, cała historia.

Adam Darski

W chwili pisania newsa na portalu MetalSucks nie było żadnej wzmianki na temat zdjęć opublikowanych przez Nergala. Pozostaje jedynie oczekiwać na dalszy rozwój wydarzeń.

Fot. MetalNews.pl

Podobne artykuły

E.V. Martel zastępuje Karla Logana na trasie Manowar

Agata Laszuk

Zakk Wylde publikuje nagranie w hołdzie dla Dimebaga Darrella

Agata Laszuk

Rhapsody Of Fire z repertuarem Rhapsody

Lena Knapik

Rozłam w TSA – Andrzej Nowak i Stefan Machel poza składem

Szymon Grzybowski

Within Temptation zawita do Poznania i Warszawy w 2018 roku

Lena Knapik

Dead Congregation i Minetaur kolejnymi zespołami na Metalmania 2018

Tomasz Koza

2 komentarze

janko 29 grudnia 2018 at 21:50
0

cóż, jeśli się śpiewa hymn, ktorego słowa są apoteozą holocaustu (cóż, że in inglisz?), nie można mieć pretensji…

“I saw the virgin’s cunt spawning forth the snake
I witnessed tribes ov Judah reduced to ruin
I watched disciples twelve dissolved by flame
Looked down on son ov god snuffed in vain

Blow your trumpets Gabriel!
As I beheld the bewilderment ov Eden
Break the bread…and crumb by crumb into the Leviathan’s den…
Nations fall prey
Hail my return

Hosanna Hosanna
Tribe ov Judah decimate
Hosanna Hosanna
Root ov David eradicate

Hosanna Hosanna
Let wine ov Sodom fill our mouths
Hosanna Hosanna
May Sin ov Gommorah grace our hearts”

Odpowiedz
Marek 2 stycznia 2019 at 10:25
0

Umanov i Rosenberg…to nie może być przypadek:-D

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!