Strona główna » Johan Hegg z Amon Amarth gościnnie w teledysku Saxon
NEWSY WIDEO

Johan Hegg z Amon Amarth gościnnie w teledysku Saxon


Nestorzy brytyjskiego heavy metalu zaprezentowali klip do ‘Predator”, utworu pochodzącego z wydanego w lutym tego roku albumu “Thunderbolt“. Zarówno w piosence, jak i w teledysku gościnnie pojawił się Johan Hegg – wokalista Amon Amarth.


Wokalista Saxon, Biff Byford, o utworze “Predator”:

To jest właściwie o zwierzętach znajdujących się na szczycie łańcucha pokarmowego, jak lwy czy tygrysy, albo krokodyle lub rekiny. Parę osób myślało, że utwór jest o filmie “Predator”, ale nie. Chodzi o szczyt łańcucha pokarmowego w tym szczególnym środowisku. (…) Podczas robienia klipu świetnie się bawiłem. Wielkie dzięki Johanowi za robienie ze mną na wokalu.

O samym pomyśle współpracy ze szwedzkim wokalistą w wywiadzie dla Yesterdaze News Byford powiedział:

Amon Amarth to nasi dobrzy przyjaciele. Lubimy ten zespół. Poznaliśmy się kilka lat temu. Lubimy ten wikiński rock. Jesteśmy jak towarzysze broni, chociaż oni są oczywiście młodsi od nas. Ale dorastali w Szwecji w latach 80. z muzyką Saxon i są wielkimi fanami Saxon. A my jesteśmy ich wielkimi fanami. (…) Kiedy zapragnąłem niższego głosu w tym kawałku, od razu pomyślałem o Johanie. Był moim pierwszym wyborem i wykonał fantastyczną robotę. Brzmi świetnie. Lubię wykorzystywać takie okazje i sprawdzać, czy fani je polubią.


7 września ukazała się specjalna edycja “Thunderbolt”, która oprócz zaprezentowanej wcześniej tracklisty zawiera dodatkowo utwory “Thunderbolt” oraz “Nosferatu (The Vampire’s Waltz)” zarejestrowane we Frankfurcie i Los Angeles podczas tegorocznej światowej trasy.

Źródło: Blabbermouth / Fot. Kadr z teledysku

Podobne artykuły

Corey Taylor wyjaśnia tytuł nowego albumu Stone Sour i komentuje wypowiedź wokalisty Linkin Park

Lena Knapik

Kto jest kim w nowym utworze Huntera?

Tomasz Koza

Black Label Society odwołało kolejne dwa koncerty w związku z „ciężką chorobą” Zakka

Dominika Kudła

Marduk 1 maja zagra w Poznaniu

Tomasz Koza

Pierwszy trailer z nadchodzącego DVD od Dimmu Borgir

Lena Knapik

Blood Incantation – “Slave Species of the Gods” (Oficjalny teledysk)

Mateusz Lip

Zostaw komentarz