Batushka - Panichida
Strona główna » Батюшка (Drabikowski) zapowiada koncerty
KONCERTY

Батюшка (Drabikowski) zapowiada koncerty

Krzysztof Drabikowski, założyciel, gitarzysta i główny kompozytor zespołu Батюшка (Batushka) wystąpi w najbliższą sobotę – 9 listopada, w kijowskim klubie Monteray. Fani, podczas nadchodzącego koncertu, będą mogli po raz pierwszy przekonać się, jak album “Панихида” (Panichida) brzmi na żywo.

Krzysztof Drabikowski osobiście zaprasza na koncert w Kijowie

W trwającym zaledwie 30 sekund filmie, założyciel Batushki mówi:

Cześć, tu Krzysztof Drabikowski. Jeżeli chcecie zobaczyć prawdziwą Batushkę, a nie tanią podróbę, zapraszamy Was do Kijowa, 9 listopada na prezentację naszego drugiego albumu “Panichida” do klubu Monteray. Do zobaczenia!

Krzysztof Drabikowski

Przypomnijmy, płyta “Панихида” ukazała się w maju 2019r. w serwisie bandcamp.com. Fani zespołu do chwili obecnej nie doczekali się wydania “Panichidy” na nośnikach fizycznych. Tematyka albumu dotyczy Liturgii Śmierci, modlitw za zmarłych i ortodoksyjnych obrzędów pogrzebowych. Słowo “panichida” oznacza nabożeństwo żałobne w kościołach chrześcijańskich obrządku wschodniego, jest śpiewanym odpowiednikiem łacińskiego requiem.

Koncerty Batushki w 2020r.

Kto nie zdąży na piątkowy koncert w Kijowie, będzie mógł zobaczyć Krzysztofa Drabikowskiego i Batushkę na kilku koncertach. Zespół zagra 3 stycznia 2020r. w Ostrawie, w klubie Barrák music club. Dzień później muzycy wystąpią w wiedeńskim ((szene)).

Ponadto, grupa weźmie udział w przyszłorocznej edycji festiwalu Wolfszeit. Termin nadchodzącej imprezy został wyznaczony na 27-29 sierpnia 2020r. Organizatorzy niemieckiego festiwalu okazują swoje wsparcie dla Krzysztofa Drabikowskiego. Nadchodzący występ Batushki zapowiadają następująco:

Potwierdzamy, że Батюшка wystąpi na Wolfszeit Festival 2020! Po przeczytaniu wszystkich oświadczeń pół roku temu byliśmy pewni, komu okażemy wsparcie. Muzyka, która ukazała się w międzyczasie upewniła nas co do słuszności naszej decyzji. Podczas gdy inne festiwale zapraszają “niewłaściwy” zespół, my obieramy inną ścieżkę i potwierdzamy, że na Wolfszeit wystąpi “prawdziwa” Батюшка, dowodzona przez Krzysztofa Drabikowskiego.

Wolfszeit

Batushka kontra Batushka

Debiutancki album zespołu Batushka, zatytułowany „Litourgiya” został wydany w 2015r. Autorem utworów, które znalazły się na płycie, był Krzysztof Drabikowski. Bartłomiej Krysiuk pełnił na “Litourgiyi” rolę wokalisty, za bębnami zasiadł Marcin Bielemiuk.

Pod koniec 2018r. doszło do konfliktu na linii Krzysztof DrabikowskiBartłomiej Krysiuk i w efekcie do powstania dwóch zespołów o nazwie Batushka.

Krzysztof Drabikowski ze swoim zespołem wydał album “Panichida”, a Bartłomiej Krysiuk i jego Batushka – “Hospodi”.

Spór, pomimo postanowień sądu, nie został rozwiązany do chwili obecnej. Nic nie wskazuje, by sytuacja miała ulec zmianie.

Podobne artykuły

Napalm Death wyruszy w trasę po Europie

Mateusz Lip

Ghost w katowickim Spodku, w roli supportów All Them Witches oraz Tribulation

Lena Knapik

KISS prawdopodobnie powróci do Polski już w 2020 roku!

Mateusz Lip

God Is An Astronaut wystąpi 17 lipca we Wrocławiu!

Bartłomiej Pasiak

Guns N’ Roses powrócił na scenę

Mateusz Lip

Alcest na początku 2020 roku wystąpi dwa razy w Polsce

Mateusz Lip

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!