KONCERTY

🔥 Iron Maiden na koncercie w Warszawie w 2020 roku!

W 2018 roku z wielką radością w krakowskiej Tauron Arenie gościliśmy angielskiego metalowego giganta – Iron Maiden. W 2019 muzycy odpuścili sobie koncertowanie w Europie i wyruszyli na kolejny podbój Ameryki. Na szczęście, w 2020 roku muzycy powracają na Stary Kontynent.

Na trasie Iron Maiden trasie o nazwie “Legacy of the Beast Tour” nie zabraknie polskiego przystanku

Brytyjczycy wystąpią na Stadionie Narodowym w Warszawie 5 lipca 2020 roku. Przedsprzedaż biletów na to wydarzenie rozpocznie się już 15 listopada 2019, a przedsprzedaż dla członków fanklubu Iron Maiden nastąpi 11 listopada. Wcześniejszy dostęp do zakupu wejściówek będą mieć również użytkownicy banku Citi Handlowy i Ticketmaster.

Iron Maiden ma bogatą historię występów w Polsce

Polskie kluby oraz hale koncertowe miały zaszczyt gościć „Maidenów” u siebie aż 27 (+1 na polskim weselu) razy! Pierwsze z nich miały miejsce za sprawą serii 5 koncertów zespołu w naszym kraju w 1984 roku. Wystąpili wtedy w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i Zabrzu. Już wtedy brytyjscy muzycy pochwalili się u nas takimi przebojami jak m.in. „The Number of the Beast”, „Aces High”, „The Trooper” czy „2 Minutes to Midnight”.

W tamtym roku „wybrańcy” mieli możliwość uczestniczenia w dodatkowym, krótkim występie Iron Maiden w klubie Adria w Poznaniu. Muzycy wtedy zahaczyli o… polskie wesele, na którym wykonali dwie piosenki: „Smoke on the Water” Deep Purple oraz „Tush” ZZ Top. Dla niedowiarków zamieszczam wideo z tego wydarzenia poniżej.

Iron Maiden w Polsce towarzyszyć będą: Within Temptation oraz Lord of the Lost

Within Temptation to holenderska grupa, która wykonuje metal i rock symfoniczny. Ich ostatnim wydawnictwem jest album „Resist”, który uzyskał mieszane recenzje. Muzycy mieli możliwość do zaprezentowania swojego materiału podczas tegorocznej edycji Mystic Festival.

Jako support wystąpi zespół Lord of the Lost, który zajmuje się graniem gotyckiego rocka. Niemieccy twórcy wydali do 2010 roku sześć albumów, a ostatnim jest „Thornstar” z 2018 roku.

Podobne artykuły

Shining, Four Stroke Baron i Dreamarcher na dwóch koncertach w Polsce

Lena Knapik

Arch Enemy w czerwcu przyjedzie do Wrocławia

Tomasz Koza

Legendy Metalu powrócą – oświadczenie organizatora

Tomasz Koza

HammerFall zapowiada nowy album i dwa koncerty w Polsce

Bartłomiej Pasiak

Static-X jednoczy się w oryginalnym składzie w hołdzie dla zmarłego wokalisty

Lena Knapik

Zostaw komentarz