WIDEO

Mayhem – zobacz pierwszy w historii reżyserowany teledysk

Prosto od Mayhem do sieci trafił teledysk do utworu “Falsified And Hated”. Dzieło promuje najnowsze wydawnictwo kapeli, które ukaże się już jutro nakładem Century Media album “Daemon”.

To pierwszy teledysk Mayhem

Owszem, w sieci już wcześniej pojawiały się “official live video”, jednak dopiero “Falsified And Hated” jest czymś więcej niż nagraniem live z koncertów. To pełnoprawny, wyreżyserowany klip, który powstał przy współpracy z reżyserem Johanem Bååthem oraz artystą Ziggym Jonasem Rasmussonem.

Gitarzysta Teloch o oficjalnym teledysku do “Falsified And Hated”:

To pierwszy oficjalny klip, który wydaliśmy. Zamiast kręcenia w jakieś podejrzanej lokalizacji z instrumentami, które nie są nawet podłączone, postawiliśmy na coś innego. Zgodnego z prawdziwą tradycją zespołu. Zatrudniliśmy reżysera Johana Bååtha. Mieliśmy również to szczęście, że owiany złą sławą szwedzki artysta Ziggy Jonas Rasmusson wykonał swoje rytualistyczne obrazy do naszego wideo.

Morten Bergeton ‘Teloch’ Iversen

Sam reżyser, Johan Bååth, dodaje:

Kiedy poproszono mnie o zrobienie pierwszego teledysku Mayhem, pomyślałem, że trzeba zrobić coś więcej niż typowy black metalowy klip. Chciałem pójść krok dalej i wykreować coś innego, ale jednocześnie pozostającego wiernego gatunkowi oraz oczywiście spuściźnie Mayhem. Myślałem o rytualistycznych obrazach Ziggy’ego Jonasa Rasmussona i spytałem się go, czy chciałby w tym uczestniczyć.

Johan Bååth

Mayhem na Metalmania Open Air 2020

Kapela została ogłoszona jako jeden z pierwszych gości odmienionej wersji Metalmanii. Impreza została przeniesiona do Warszawy, gdzie odbędzie się pod gołym niebem 29 sierpnia 2020 roku na Letniej Scenie Progresji. Oprócz Mayhem w stolicy zabrzmi m.in. Candlemass, At The Gates, Exhorder, Turbo czy Truchło Strzygi. Więcej o Metalmanii Open Air 2020.

Fot. Ester Segarra

Podobne artykuły

Arkona prezentuje teledysk do utworu “Serbia”

Lena Knapik

Dostępne są już dwa odcinki animacji “Post-Apocalypto” Tenacious D

Lena Knapik

Zobacz teledysk Trivium do utworu “Endless Night”

Lena Knapik

Klip do nowego singla Pain Of Salvation

Lena Knapik

Materia prezentuje nowy teledysk i utwór “Rosa Alba”

Tomasz Koza

Powerwolf w nowym utworze wodzi na pokuszenie

Agata Laszuk

Zostaw komentarz