Mayhem
Strona główna » Mayhem – zobacz pierwszy w historii reżyserowany teledysk
WIDEO

Mayhem – zobacz pierwszy w historii reżyserowany teledysk

Prosto od Mayhem do sieci trafił teledysk do utworu “Falsified And Hated”. Dzieło promuje najnowsze wydawnictwo kapeli, które ukaże się już jutro nakładem Century Media album “Daemon”.

To pierwszy teledysk Mayhem

Owszem, w sieci już wcześniej pojawiały się “official live video”, jednak dopiero “Falsified And Hated” jest czymś więcej niż nagraniem live z koncertów. To pełnoprawny, wyreżyserowany klip, który powstał przy współpracy z reżyserem Johanem Bååthem oraz artystą Ziggym Jonasem Rasmussonem.

Gitarzysta Teloch o oficjalnym teledysku do “Falsified And Hated”:

To pierwszy oficjalny klip, który wydaliśmy. Zamiast kręcenia w jakieś podejrzanej lokalizacji z instrumentami, które nie są nawet podłączone, postawiliśmy na coś innego. Zgodnego z prawdziwą tradycją zespołu. Zatrudniliśmy reżysera Johana Bååtha. Mieliśmy również to szczęście, że owiany złą sławą szwedzki artysta Ziggy Jonas Rasmusson wykonał swoje rytualistyczne obrazy do naszego wideo.

Morten Bergeton ‘Teloch’ Iversen

Sam reżyser, Johan Bååth, dodaje:

Kiedy poproszono mnie o zrobienie pierwszego teledysku Mayhem, pomyślałem, że trzeba zrobić coś więcej niż typowy black metalowy klip. Chciałem pójść krok dalej i wykreować coś innego, ale jednocześnie pozostającego wiernego gatunkowi oraz oczywiście spuściźnie Mayhem. Myślałem o rytualistycznych obrazach Ziggy’ego Jonasa Rasmussona i spytałem się go, czy chciałby w tym uczestniczyć.

Johan Bååth

Mayhem na Metalmania Open Air 2020

Kapela została ogłoszona jako jeden z pierwszych gości odmienionej wersji Metalmanii. Impreza została przeniesiona do Warszawy, gdzie odbędzie się pod gołym niebem 29 sierpnia 2020 roku na Letniej Scenie Progresji. Oprócz Mayhem w stolicy zabrzmi m.in. Candlemass, At The Gates, Exhorder, Turbo czy Truchło Strzygi. Więcej o Metalmanii Open Air 2020.

Fot. Ester Segarra

Podobne artykuły

Zajrzyj do kokpitu Ed Force One

Redakcja

Leader of Down: posłuchaj gościnnego występu lidera Motörhead

Dominika Kudła

Zobacz klip zapowiadający nową płytę Huntera “Arachne”

Lena Knapik

Zobacz klip do utworu z nadchodzącej płyty Amberian Dawn

Lena Knapik

“Heavy Trip”, czyli zwariowana komedia o metalowcach od 1 lutego w kinach

Dominika Kudła

Machine Head prezentuje teledysk do “Catharsis”

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!