Strona główna » Incantation wraca na trzy koncerty do Polski
KONCERTY

Incantation wraca na trzy koncerty do Polski

Legenda amerykańskiego death metalu, Incantation ponownie w Polsce. Zespół Johna McEntee zagra już na przełomie marca i kwietnia w Poznaniu, Krakowie i Warszawie.

Plakat promujący koncert Incantation w Polsce
Plakat promujący koncert Incantation w Polsce

Podczas gdy inne ikony death metalu sprzed trzech dekad ledwo zipią i nagrywają co najmniej dyskusyjne albumy, nazwa Incantation jest od tych trzydziestu lat gwarantem jakości i bezkompromisowego autentyzmu. Założony w 1989 r. zespół Johna McEntee od dawna pozostaje wierny stylistyce death/doom metalu, której jest współtwórcą.

„Onwards to Golgotha”, „Mortal Throne of Nazarene” czy „Diabolical Conquest” to tytuły, które każdy fan death metalu musi znać. Jednak Amerykanie nie odcinają kuponów od swoich klasycznych płyt, czego dowodem jest wydany dwa lata temu album „Profane Nexus” (Relapse Records). Incantation niemal bez przerwy koncertuje na całym świecie i uosabia bezkompromisowego ducha ekstremalnego undergroundu.

Incantation. Zobacz teledysk to „Carrion Prophecy” z „Profane Nexus”

Kto będzie supportem przed Incantation?

Prócz Incantation, na trasie zagrają Niemcy z Defeated Sanity, którzy prócz death metalowej tradycji inspirują się m.in. rockiem progresywnym czy jazzem, oraz Brytyjczycy ze Skinned, którzy wyjątkowo brutalne oblicze gatunku łączą z tekstami opartymi o teorie spiskowe. W zeszłym roku ukazał się ich ostatni album „Shadow Syndicate”.

Incantation w Polsce – daty i miasta

Wiosenna trasa „Siege of the Profane” będzie kolejną, po zeszłorocznym występie na Summer Dying Loud, okazją, by zobaczyć Incantation w Polsce. Tym razem zespół wraca na trzy koncerty.

Bilety na koncerty dostępne są na https://lefthandsounds.org/bilety, https://sklep.knockoutprod.net/pl/ oraz w Eventim.pl.

Artykuł sponsorowany / Fot. Materiały prasowe

Podobne artykuły

Ozzy Osbourne i Marilyn Manson na wspólnej trasie koncertowej

Mateusz Lip

Jinjer powróci na dwa koncerty do Polski

Bartłomiej Pasiak

Zbliżają się dwa polskie koncerty Myrkur

Lena Knapik

Bury Tomorrow wraca do Polski na jedyny koncert w 2019 roku!

Bartłomiej Pasiak

Static-X jednoczy się w oryginalnym składzie w hołdzie dla zmarłego wokalisty

Lena Knapik

🤘 Najciekawsze koncerty rockowe i metalowe (grudzień 2019)

Bartłomiej Pasiak

2 komentarze

Bartosz 23 marca 2019 at 20:58
0

Warszawa- Profane Nexus- bardzo lubię tą płytę . Moze Incantation już nigdy nie nagrają drugiego “Onward to Golgotha”, ale i tak rozstawiają większość swoich młodszych kolegow po fachu. John McEntee to prawdziwy wojownik w służbie death metalu, który przez te wszystko lata idzie swoją wulgarną drogą . ‘Ancients Arise„ to jeden z najlepszych numerów na płycie . Szkoda , ze płyta została pominięta i większe laury zebrał ostatni album Immolation wydany w tym samym roku.. ja wole Johna i jego koncepcje na granie death… Stay Heavy , Stay Brutal…

Odpowiedz
Adam 24 marca 2019 at 12:44
0

Nie będę oryginalny mówiąc, że najbardziej cenie sobie Onward to Golgotha. Naprawdę świetny studyjny debiut, który wpuścił chłopaków na death metalowe salony. Zmiany tempa, świetne aranżacje… no i te bębny. Według mnie jeden z bardziej niedocenianych defowych zespołów, który według mnie wcale nie ustępuje innym amerykańskim legendom jak chociażby Obituary czy Massacre. Gdyby udało mi się wygrać chciałbym zobaczyć ich wsytęp w Warszawie.

Odpowiedz

Zostaw komentarz