Strona główna » Lindy-Fay Hella, wokalistka Wardruny na solowym koncercie w Polsce
KONCERTY

Lindy-Fay Hella, wokalistka Wardruny na solowym koncercie w Polsce

Lindy-Fay Hella, której głos z pewnością znają wszyscy fani Wardruny, rusza w trasę po Europie, której celem jest promocja solowej płyty “Seafarer”. Krążek ukaże się już 20 września nakładem Ván Records. Wokalistka zagra jedyny polski koncert 22 lutego 2020 w krakowskim Zet Pe Te.

Coś innego niż Wardruna

Geneza albumu “Seafarer” sięga początku 2017 roku, kiedy Hella zapragnęła zacząć nagrywać swoje solowe eksperymenty. Stopniowo zapraszała do swojego świata coraz więcej osobistości i osobowości, co zaowocowało szerokim wachlarzem emocji odczuwalnych w jej muzyce. Według zapowiedzi własna twórczość artystki ma odbiegać od klimatów prezentowanych przez Wardrunę. Na jej płycie znajdziemy warstwy skomplikowanej perkusji czy brzmienia syntezatorów.

Gościnnie usłyszymy Gaahla

Zgodnie z marynistycznym charakterem tytułu Hella puściła stery wyobraźni i pozwoliła dźwiękom na swobodne dryfowanie. I tak dwie piosenki z nadchodzącego albumu “Nåke du finn i skogen” oraz “Horizon” opierają się na tej samej melodii, ale każda z nich zmierza w innym kierunku. Na pierwszej gościnie zaśpiewa Kristian Eivind Espedal, bardziej znany pod pseudonimem “Gaahl”, były wokalista black metalowej grupy Gorgoroth.

Lindy-Fay Hella w My Dying Bride

W temacie okazjonalnego pojawiania się na płytach – wiadomo już, że głos Lindy-Fay zabrzmi na następnym krążku My Dying Bride. Wokalista kapeli, Aaron Stainthorpe, poinformował o tym oraz o zakończeniu prac w studiu w niedawnym poście na Facebooku. Data premiery jeszcze nie jest znana.

Wardruna na dwóch koncertach w Polsce

Jeszcze w tym roku Norwedzy pojawią się na dwóch koncertach w Polsce: 19 listopada w Gdańskim “Teatrze Szekspirowskim” oraz dwa dni później w warszawskim Teatrze Palladium. Obydwa wydarzenia zostały już dawno wyprzedane, a organizatorzy przestrzegają przed oszustami handlującymi fałszywymi biletami. Radzą, aby sprawdzonych biletów z drugiej ręki szukać bezpośrednio przed koncertami na polskim fanklubie Wardruna.

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Tenacious D wyruszy w trasę po Europie

Mateusz Lip

Bullet For My Valentine w kwietniu 2019 w Warszawie

Dominika Kudła

Slayer na kolejnym “pożegnalnym” koncercie w Polsce w 2019 roku. Gary Holt opuszcza zespół

Dominika Kudła

Prawdopodobne koncerty rock i metal w Polsce w 2020 roku

Bartłomiej Pasiak

Eluveitie, Lacuna Coil i Infected Rain na dwóch koncertach w grudniu

Dominika Kudła

Rebellion Tour w Polsce! Zagra m.in. Madball

Mateusz Lip

Zostaw komentarz