KONCERTY

Omnium Gatherum już we wtorek w Poznaniu!

Ci, którzy mieli szczęście pojechać na tegoroczną edycję Mystic Festival z pewnością zapamiętali Omnium Gatherum. Jeśli Wasze drogi nie powiodły Was jednak pod scenę krakowskiego festiwalu, nie martwcie się – los obdarzył Was drugą szansą na zobaczenie Finów w akcji. Już za kilka dni (1 października 2019) Omnium Gatherum zagra bowiem koncert w Poznaniu! Towarzyszyć im będą Hamferð i Heidra.

Dzięki Knock Out Productions tej jesieni po raz kolejny będziemy mogli posłuchać Omnium Gatherum na żywo – choć tym razem w wersji klubowej. Swoich gościnnych progów użyczy poznański Klub U Bazyla.

Szczegóły Omnium Gatherum w Polsce – bilety, data, miejsce:

Omnium Gatherum

+ Hamferd
+ Heidra

1.10.2019 | Poznań, Klub U Bazyla

Drzwi: 18:30

Bilety możecie zakupić w cenie 80 zł w przedsprzedaży i 90zł w dniu koncertu.

Omnium Gatherum

Początki Omnium Gatherum sięgają roku 1996, kiedy to Markus Vanhala (którego znamy również z działalności w Insomnium) postanowił założyć z kilkoma kolegami grupę grającą melodyjny death metal.

Dwadzieścia dwa lata później jest on jedynym członkiem-założycielem zespołu. Początkowo kapela wydawała głównie materiały demo, jednak w 2002 pojawił się debiutancki mini-album zatytułowany „Steal The Light”. Zaraz za nim podążył album studyjny „Spirits And August Light”, wydany zaledwie rok później, jeszcze pod skrzydłami niewielkiej, niezależnej wytwórni. Niedługo potem zostali zauważeni przez wytwórnię Nuclear Blast, zaś kilka miesięcy temu przeszli pod opiekę Century Media Records.

Twórczość Finów jest mieszanką death metalowej agresji z pięknymi, pełnymi melancholii melodiami i odrobiną progresji; tym, co powstałoby, gdyby zamknąć Devina Townsenda, Rush, Emperor, Death i Anathemę w jednym pomieszczeniu. Ostatnią płytą w dorobku Omnium Gatherum jest wydana w sierpniu ubiegłego roku „The Burning Cold”.

Hamferð

Panowie z Hamferð są idealnym przykładem na to, że nie należy oceniać po pozorach. Patrząc na ich zdjęcia promocyjne można odnieść wrażenie, że patrzymy na zdjęcie grupy bankowców bądź prawników, którzy postanowili pobalować na Islandii. Nic bardziej mylnego. Wystarczy odpalić twórczość liczącej sobie jedenaście lat grupy, by szybko zapomnieć o błędnych skojarzeniach.

Cierpienie, ból, koniec. Strach. Wszystko to kryje się w twórczości Hamferð. Potężny doom metal z szczyptą psychodelii i odrobiną melodyjnego death metalu – brzmi dobrze? Zapewniamy, że na żywo brzmi jeszcze lepiej.

Wspomnieć należy, że Hamferð wygrał Wacken Metal Battle i wystąpił na Wacken Festival. Inną interesującą rzeczą jest fakt, iż w 2015 grupa nagrała jeden ze swoich utworów – „Deyðir Varðar” – podczas trwającego wówczas zaćmienia słońca. Wersję te możecie znaleźć na wydanym w 2019 mini-albumie “Ódn”.

Heidra

Duńska Heidra jest zespołem o dość nietypowym podejściu. Choć parają się graniem mieszanki epickiego folk metalu, power metalu i black metalu, nie używają jednak instrumentów tradycyjnych, a także – w odróżnieniu od wielu skandynawskich kapel – śpiewają po angielsku.

Heidra brzmi jak połączenie Grand Magus, Dimmu Borgir i Iron Maiden doprawione sporą ilością podniosłej atmosfery i black metalowego charczenia przeplatanego czystym śpiewem. Nie brakuje w nim również melancholii i brutalności. O zespole najlepiej świadczy chyba ich ostatni album „The Blackening Tide” (2018).

Czy takie podejście ma w ogóle rację bytu? Polecamy sprawdzić samemu już 1 października 2019.

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Headbangers Ball Tour we Wrocławiu już za tydzień! (KONKURS)

Dominika Kudła

Black River ogłasza daty kolejnych koncertów

Lena Knapik

Rammstein na koncercie w Warszawie w 2020 roku!

Bartłomiej Pasiak

Zostaw komentarz