Burzum Thulean Mysteries
Strona główna » Burzum – tak brzmi pierwszy utwór z nowej płyty Varga Vikernesa
MUZYKA

Burzum – tak brzmi pierwszy utwór z nowej płyty Varga Vikernesa

Varg Vikernes udostępnił pierwszy utwór z najnowszej płyty Burzum, której premierę zapowiedziano na marzec 2020. Zarówno płyta, jak i utwór noszą tytuł „Thulêan Mysteries”. Kawałek – co nie jest wielkim zaskoczeniem – nie ma za wiele wspólnego z black metalowymi korzeniami Burzum. – “To soundtrack do mojej gry RPG” – tłumaczy Varg. Co ciekawe, utwór ten został opublikowany już 5 lat temu – jako singiel! Teraz trafi na pełnoprawny album.

Pierwszy utwór Burzum z „Thulêan Mysteries”

Kawałka Burzum można posłuchać w serwisie Bandcamp, gdzie Varg piszę też co nieco o kulisach nagrywania „Thulêan Mysteries”. Według jego słów krążek powstał poniekąd przypadkiem. Cały czas pisał muzykę, ale nie zamierzał jej wydawać. Kiedy jednak okazało się, że jest jej na tyle dużo, że wystarczy na płytę, postanowił sfinalizować projekt. Jak sam twierdzi, muzyka na albumie przenika wiele różnych stylów i należy do różnych gatunków.

Sprawdź również:

Gry RPG – pasja Varga Vikerenesa

Varg w krótkim wpisie zdobył się też na wyznanie, że muzyka nie jest jego pasją – tą są planszowe gry RPG, a płyta „Thulêan Mysteries” ma być ścieżką dźwiękową do jego autorskiego systemu, który określił jako MYFAROG (Mythic Fantasy Role-playing Game). Ze szczegółami dotyczącymi gry i jej zasad można zapoznać się w książce Vargahttps://www.burzum.org/eng/library/myfarog_2019_3.shtml.

Premiera nowej płyty Burzum – marzec 2020

Pomimo tego, że Burzum gra obecnie muzykę bardzo odległą od jakiegokolwiek metalu, w światku ciężkiego brzmienia, nowy krążek Varga z całą pewnością wzbudzi zainteresowanie. Premierę „Thulêan Mysteries” zapowiedziano na 13 marca 2020. Na nowym albumie Varga Vikernesa mają znaleźć się 23 utwory.

Podobne artykuły

In Flames: wysłuchaj nowego singla “Burn”

Dominika Kudła

Kreator, Sepultura, Soilwork i Aborted zagrają w Polsce

Tomasz Koza

Ragnarok – streaming nowego albumu “Non Debellicata”

Mateusz Lip

Korpiklaani podzielił się utworem „Kotikonnut” pochodzącym z nowej płyty „Kulkija”

Agata Laszuk

Memoriam prezentuje trailer i singiel z nadchodzącego albumu

Dominika Kudła

Szczegóły nowej płyty Septicflesh. Posłuchaj pierwszego singla.

Lena Knapik

1 komentarz

Michal 7 stycznia 2020 at 07:03

Burzum poezja Black Metal-u !

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!