MUZYKA NEWSY

“Nothingness of Being” nowy utwór Hate Eternal


“Nothingness of Being” – taki tytuł nosi nowy opublikowany przez grupę Hate Eternal singiel, promujący ich nowy album “Upon Desolate Sands”. Nowe dzieło death metalowców z Florydy zostanie wydane już 26 października nakładem wytwórni Season of Mist. Efektowna okładka została stworzona przez znanego artystę, Elirana Kantora, który znany jest również z współpracy z Testament, Atheist czy Archspire.


Jak komentuje Erik Rutan, wokalista i gitarzysta Hate Eternal:

Przez lata chciałem wprowadzić do Hate Eternal cięższy, mroczniejszy element, jednak z jakiegoś powodu nie mogłem się na to zdobyć. Za inspiracją towarzyszącą nagrywaniu tego albumu poszła jego ciężkość. Wykorzystanie niższego niż zwykle strojenia dla kilku utworów na ‘Upon Desolate Sands’ i pewne doświadczenia życiowe zrodziły razem głębię ciemności i poczucie desperacji, które z kolei zainspirowały mnie do napisania ‘Nothingness Of Being’.

Nigdy nie zmuszałem się do niczego jeśli chodzi o proces twórczy; pozwalamy dźwiękom po prostu płynąć, tworząc i grając to, co czujemy wewnątrz. Skomponowanie kilku utworów w zupełnie innym strojeniu bardzo pomogło wytoczyć inną ścieżkę i kierunek, w jakim ten proces podążył. Ten utwór, oprócz innych, chaotycznych w nieco bardziej tradycyjny dla nas sposób kawałków na tej płycie, nadaje jej dynamiki w dramatycznym wydaniu.

Każdy z utworów na ‘Upon Desolate Sands’ posiada swoją własną, unikalną strukturę, co tworzy rozległy pejzaż dźwiękowej ekspresji i cały wachlarz emocji, dzięki którym przekraczamy własne granice tak bardzo, jak to tylko możliwe!

Hate Eternal - Upon Desolate Sands, 2018
Hate Eternal – Upon Desolate Sands, 2018

Tracklista:

01. The Violent Fury (3:55)
02. What Lies Beyond (3:09)
03. Vengeance Striketh (4:39)
04. Nothingness Of Being (5:02)
05. All Hope Destroyed (5:45)
06. Portal Of Myriad (4:13)
07. Dark Age Of Ruin (3:58)
08. Upon Desolate Sands (5:02)
09. For Whom We Have Lost (3:18)

Źródło: Blabbermouth

Podobne artykuły

Nothing już 14 sierpnia wystąpi w Warszawie

Tomasz Koza

SepticFlesh rusza w trasę z Inquisition

Agata Laszuk

Rival Sons na dwóch koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Zostaw komentarz