Strona główna » Posłuchaj “Through Eyes Of Stone” – nowego singla grupy 1349
MUZYKA

Posłuchaj “Through Eyes Of Stone” – nowego singla grupy 1349

Już na początku tego roku zespół 1349 przerwał swoje niemalże pięcioletnie milczenie, publikując “Dødskamp” – utwór inspirowany twórczością malarza Edwarda Muncha. Teraz do sieci trafił nowy singiel zatytułowany “Through Eyes Of Stone”. Piosenka zostanie wydana na EP-ce, na której znajdzie się również koncertowe wykonanie “Riders Of The Apocalypse” zarejestrowane podczas występu w Tokio.

Mini-album, zawiera jedynie wspomniane dwa utwory, ukaże się 16 sierpnia nakładem Season Of Mist – wytwórnią, z którą kapela w 2017 rozpoczęła współpracę.

Nie wiadomo jednak, czy zaprezentowany “Through Eyes Of Stone” znajdzie się na kolejnym longplay’u 1349, który ma się ukazać jeszcze jesienią tego roku. Muzycy poinformowali już w mediach społecznościowych o zakończeniu nagrań w studiu.

Wcześniej w tym roku do sieci trafił “Dødskamp”

Utwór powstał w ramach wspólnego projektu “Munch + Music” zainicjowanego przez organizację Innovation Norway, Visit Norway oraz znajdującego się w Oslo Muzeum Muncha. Cztery różniące się od siebie norweskie zespoły zostały poproszone o muzyczne zinterpretowanie dzieł sławnego malarza Edwarda Muncha.

Gitarzysta Idar “Archaon” Burheim o wyborze dzieła, którym inspirował się zespół przy tworzeniu muzyki:

Munch razem z Edwardem Griegiem [żyjący w latach 1843-1907 kompozytor] jest prawdopodobnie największym norweskim artystą w całej historii. Jego prace są niesamowicie mroczne, ujmują swoją grozą, odzwierciedlają niepokój, ból i samotność – w taki sposób je pojmuję. Tak więc pasują do nas idealnie. Wybrałem dzieło “Dødskamp”, które bezpośrednio tłumaczy się jako “Walkę ze śmiercią”, to już mówi samo za siebie. Emocjonalnie było to ciężkie zadanie, a także wiązało się z zupełnie nowym sposobem komponowania. Ostatecznie było warto. To ścieżka dźwiękowa do dylematów nieśmiertelności.

Idar Burheim

Przypominamy, że nowy materiał 1349 z pewnością zaprezentuje w przyszłym roku podczas koncertu w Warszawie.  Grupa zagra 9 lutego razem z Vltimas oraz gwiazdą wieczoru – formacją Abbath.

Podobne artykuły

Przedpremierowy odsłuch zremasterowanego kultowego „The Baltic Fog”!

Tomasz Koza

Gojira wciąż pracuje nad mini-albumem “Sea Sepherd”

Lena Knapik

Nowa płyta Blitzkrieg “Judge Not!” już w kwietniu

Lena Knapik

Samael prezentuje kolejny singiel zatytułowany “Red Planet”

Lena Knapik

Baaardzo negatywne opinie odnośnie nowego Suicide Silence. Bardzo.

Tomasz Koza

„Lawa”, nowa płyta In Twilight’s Embrace w całości do odsłuchu

Paweł Kurczonek

Zostaw komentarz