Strona główna » Blindead zawiesza działalność
NEWSY

Blindead zawiesza działalność

Niestety polska grupa Blindead ogłosiła zawieszenie swojej działalności. Zespół dokonał tego smutnego wyboru z powodów zdrowotnych. Więcej informacji na ten moment nie posiadamy. Muzycy w krótkim oświadczeniu dodali tylko, że tegoroczna edycja X-Mass Noize Night nie odbędzie się.

Zespół Blindead krótko poinformował o swojej decyzji:

Z przykrością zawiadamiamy, że z powodów zdrowotnych jesteśmy zmuszeni zawiesić działalność zespołu Blindead. W związku z tym, tegoroczna edycja X-Mass Noize Night się nie odbędzie. (…) Dziękujemy za zrozumienie.

Blindead

Blindead wydał w tym roku album pt. „Niewiosna”

Ostatnie wydawnictwo polskiego zespołu swoją premierę miało 15 kwietnia 2019 roku. Na krążku znalazło się 5 kompozycji, które w sumie trwały ok. 45 minut. Album został nagrany w składzie: Mateusz Śmierzchalski – gitara, Konrad Ciesielski – perkusja i Bartosz Hervy – syntezator/sample. Na „Niewiośnie” słychać również Michała “Nihila” Kuźniaka, który wystąpił na niej jako gość specjalny.

Dziwne, lecz intrygujące – recenzja Blindead “Niewiosna”

Nowe dzieło Blindead nie zawiodło i przekazało fanom porządną dawkę progresywnego grania. Twórcy słynnej płyty „Affliction XXIX II MXMVI” wydali wg mnie bardzo dojrzałą płytę, ale jednocześnie teksty często bywają po prostu dziwne i niezrozumiałe. To dodaje otoczki tajemniczości. Teraz niestety w podobnej otoczce dochodzi do zawieszenia działalności przez zespół. Mamy nadzieję, że grupa jeszcze powróci na scenę.

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Sepultura, Obscure, Goatwhore i Fit for an Autopsy na dwóch koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Wolves in the Throne Room: streaming nowego albumu “Thrice Woven”

Agata Laszuk

Sons Of Apollo i Ihsahn zagrają na Prog In Park II w Warszawie

Tomasz Koza

Iced Earth już w przyszłym tygodniu na dwóch koncertach

Dominika Kudła

Szczegóły nowej płyty Septicflesh. Posłuchaj pierwszego singla.

Lena Knapik

Mare prezentuje nowy utwór

Agata Laszuk

Zostaw komentarz