Strona główna » Dream Theater przedstawia swoją grę na urządzenia mobilne
INNE NEWSY

Dream Theater przedstawia swoją grę na urządzenia mobilne

Członkowie zespołu Dream Theater (choć z opóźnieniem) dotrzymali słowa danego w momencie premiery ich ostatniej płyty w styczniu ubiegłego roku. Gra inspirowana albumem “The Astonishing” jest już dostępna.

“The Astonishing Game” jest taktyczną grą turową. Można w niej usłyszeć instrumentalne wersje utworów Dream Theater, niedostępne nigdzie indziej. Fabularnie gracze wciągają się w opowieść o walce o wpływy i kontrolę nad ludźmi, toczącej się między Ravenskill Rebel Militią a Great Northern Empire of the Americas. Bitwy rozgrywają się w kampanii jednego gracza, jak również między dwoma graczami, którzy mogą rywalizować ze sobą na tym samym urządzeniu. Gra jest dostępna w Google Play dla sprzętów z systemem Android lub w App Store dla sprzętów z iOS. Niestety nie jest bezpłatna. Jej cena wynosi około 15 zł.

Gitarzysta John Petrucci mówi:

Są analogie między prog-metalowymi fanami Dream Theater i członkami gamerskiej społeczności. Chociażby pragnienie i docenienie głębszych powiązań tematycznych i otwartość umysłu na artystyczną eksplorację i opowiadanie historii. Ta nowa gra oferuje unikatową okazję połączenia tych dwóch światów, a fanom Dream Theater rozszerzy uniwersum “The Astonishing” i zanurzy ich w nim.

Gra dodatkowo pozwoli obejrzeć nieudostępniane dotychczas materiały wideo oraz wziąć udział w konkursach z nagrodami od zespołu. Obydwie opcje będą dostępne jedynie podczas koncertów zespołu w ramach trasy “Images, Words And Beyond”.

Kapela w ramach trasy nie ominie Polski. Fani zespołu oraz żądni nagród i materiałów wideo użytkownicy smartfonów będą mieli okazję obejrzeć Dream Theater 16 maja w katowickim Spodku.

Podobne artykuły

King Dude jeszcze w tym roku na dwóch koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Posłuchaj nowego singla Christ Agony

Tomasz Koza

Fu Manchu, czyli legenda stoner rocka na jedynym koncercie w Polsce

Albert Markowicz

“100 Miles To Hell” od Venom już w przyszłym tygodniu

Lena Knapik

Były muzyk Sabaton z solowym albumem

Lena Knapik

Buckethead: “Mogę jutro odejść”

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!