Strona główna » Druga część Legacy Tour rusza w najbliższy piątek
NEWSY WYDARZENIA

Druga część Legacy Tour rusza w najbliższy piątek

Niezaprzeczalnym faktem jest, że polska scena metalowa przeżywa swój rozkwit i skupia się na niej uwaga coraz większej części świata. Jednym z jej fundamentów jest Christ Agony – zespół, który można rozpoznać od pierwszych dźwięków. Przez ponad ćwierć wieku Cezar konsekwentnie podąża jedyną w swoim rodzaju ścieżką black metalu, wplatając w twórczość zarówno diabelski jad, jak i mroczny romantyzm. Najnowszym jego dokonaniem jest płyta “Legacy”, okrzyknięta najlepszym materiałem Christ Agony od nastu lat! Faktycznie, surowe brzmienie, wściekłość i klimat premierowych utworów w niczym nie ustępują klasycznej “trylogii”.

Podczas drugiego etapu “Legacy Tour” obok Christ Agony zobaczymy zespoły, które w 2016 roku bardzo dosadnie zaznaczyły swoją obecność w metalowym światku.

Thy Worshiper, na co dzień stacjonujący w Dublinie, wracają do kraju by odegrać “Klechdy” – płytę tajemniczą, nieokiełznaną, obsceniczną i fascynującą. Ten podwójny album wymyka się jakimkolwiek klasyfikacjom i tylko z pozoru łączy black metal z dzikim folklorem.
Zestaw uzupełnia Ragehammer – krakowski kwartet, który debiutem “The Hammer Doctrine” porywa publikę od pierwszych sekund występu. Bezkompromisowi, hardzi, ortodoksyjni. Nieopanowany, czarny, speed-thrashowy żywioł. Mają jaja.

Podobne artykuły

Posłuchaj 90 sekund nowego materiału Soulfly

Agata Laszuk

Kirk Hammett nadrobił stracone 500 pomysłów na kolejną płytę

Agata Laszuk

Festiwal “Uwolnić Muzykę” kontra… parafia w Środzie Śląskiej

Agata Laszuk

Nowy teledysk do utworu Marty’ego Friedmana

Agata Laszuk

Szczegóły “Ritual”, nowej płyty Soulfly

Dominika Kudła

Książka Motörhead: Ochlejmordy i zadymiarze już w sprzedaży

Dominika Kudła

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!