NEWSY

Koncert Vader w Armenii odwołany. Serj Tankian komentuje

Niedawno słynna polska grupa Vader zakończyła koncertowanie pod szyldem trasy „Legendy Metalu”. Podczas czterech występów zespołowi Petera towarzyszyli: Acid Drinkers, Kat & Roman Kostrzewski oraz Quo Vadis.

Zaraz po koncercie w Krakowie muzycy rozpoczęli kolejny tour

Tym razem muzycy Vader odwiedzają dosyć często pomijane części świata pod względem tras różnych zespołów. Mają już za sobą granie w m.in. Lwowie czy Chernomorskiy. 4 października miał odbyć się występ w Erywaniu, czyli stolicy Armenii. Jednak do metalowego perfomance’u w wykonaniu Vadera nie dojdzie ze względu różnorakich gróźb w stronę organizatorów wydarzenia.

Występ miał mieć miejsce w Puppet Theater, ale po strajkach ortodoksyjnych wierzących z tamtych terenów w tym miejscu polski zespół nie zagra. Ostatecznie przeniesiono widowisko do klubu Poligraf.

Do sprawy odniósł się lider System of A Down, Serj Tankian:

Nie można dać się ogłupić dezinformacji, zwłaszcza w kwestii sztuki. Poniżej znajduje się post promotora z Armenii, który jest krytykowany za próbę sprowadzenia polskiego zespołu metalowego Vader. Ormiański ewangelista z Charolette w USA rozsiewa kłamstwa i dezinformację, próbując sabotować wolność artystyczną w Armenii, nazywając nawet mnie i SOAD satanistami. Przypomina mi to pomówienia, jakie kiedyś spotykały Ozzy’ego, a które nawet dzisiaj w niektórych stanach spotykają Marilyna Mansona. Ludzkość musi zmądrzeć. Wspierajmy artystyczną ekspresję jako prawo człowieka.

Serj Tankian

Źródło

Podobne artykuły

“Symphonized”, Anneke van Giersbergen zapowiada koncertowy album

Paweł Kurczonek

The Devil Wears Prada na jedynym koncercie w Polsce

Tomasz Koza

Static-X w posiadaniu niepublikowanych wokali Wayne’a Statica – “Project Regeneration” w przygotowaniu

Lena Knapik

Zostaw komentarz