Koncert Vader w Armeni odwołany
Strona główna » Koncert Vader w Armenii odwołany. Serj Tankian komentuje
NEWSY

Koncert Vader w Armenii odwołany. Serj Tankian komentuje

Niedawno słynna polska grupa Vader zakończyła koncertowanie pod szyldem trasy „Legendy Metalu”. Podczas czterech występów zespołowi Petera towarzyszyli: Acid Drinkers, Kat & Roman Kostrzewski oraz Quo Vadis.

Zaraz po koncercie w Krakowie muzycy rozpoczęli kolejny tour

Tym razem muzycy Vader odwiedzają dosyć często pomijane części świata pod względem tras różnych zespołów. Mają już za sobą granie w m.in. Lwowie czy Chernomorskiy. 4 października miał odbyć się występ w Erywaniu, czyli stolicy Armenii. Jednak do metalowego perfomance’u w wykonaniu Vadera nie dojdzie ze względu różnorakich gróźb w stronę organizatorów wydarzenia.

Występ miał mieć miejsce w Puppet Theater, ale po strajkach ortodoksyjnych wierzących z tamtych terenów w tym miejscu polski zespół nie zagra. Ostatecznie przeniesiono widowisko do klubu Poligraf.

Do sprawy odniósł się lider System of A Down, Serj Tankian:

Nie można dać się ogłupić dezinformacji, zwłaszcza w kwestii sztuki. Poniżej znajduje się post promotora z Armenii, który jest krytykowany za próbę sprowadzenia polskiego zespołu metalowego Vader. Ormiański ewangelista z Charolette w USA rozsiewa kłamstwa i dezinformację, próbując sabotować wolność artystyczną w Armenii, nazywając nawet mnie i SOAD satanistami. Przypomina mi to pomówienia, jakie kiedyś spotykały Ozzy’ego, a które nawet dzisiaj w niektórych stanach spotykają Marilyna Mansona. Ludzkość musi zmądrzeć. Wspierajmy artystyczną ekspresję jako prawo człowieka.

Serj Tankian

Źródło

Podobne artykuły

Gorgoroth i Melechesh na trzech koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Kontrowersje wokół Grammy

Lena Knapik

Legendarna Metalmania powraca!

Tomasz Koza

Katatonia: gitarzysta w szpitalu, terminy części koncertów zmienione

Agata Laszuk

Kompletna twórczość Nevermore jako limitowany box set

Agata Laszuk

Kreator: Szatan jest prawdziwy

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!