Metalmania 2020 powraca
Strona główna » Metalmania Open Air 2020: pierwsze zespoły, data, miejsce i ceny biletów
FESTIWALE

Metalmania Open Air 2020: pierwsze zespoły, data, miejsce i ceny biletów

Bez zbędnych ogródek informujemy, że na przyszłorocznej, jubileuszowej XXV edycji festiwalu Metalmania wystąpią: black metalowa legenda Mayhem, prekursorzy doom metalu – zespół Candlemass i grupa At The Gates – pionierzy melodyjnego death metalu.

Metalmania jednak w Warszawie

W komentarzach pod poprzednim ogłoszeniem dotyczącym Metalmanii, najczęściej pojawiały się głosy, że festiwal odbędzie się w Warszawie. Dziś Organizator, Metal Mind Productions, potwierdził tę informację. Jubileuszowa, XXV edycja Metalmanii odbędzie się w stolicy na Letniej Scenie Progresji.

Termin festiwalu Metalmania Open Air 2020 wyznaczono na 29 sierpnia. Otwarcie bram o godz. 12:00, a początek koncertów zaplanowano na godzinę 13:00.

Bilety na Metalmanię już w sprzedaży

Wejściówki, w przedsprzedaży, dostępne są w cenie 180 zł. Kolekcjonerskie bilety na przyszłoroczną edycję Metalmanii można zamawiać na stronie organizatora.

Bilety na festiwal dostępne są również na stronach ticketpro.pl, eventim.pl, ebilet.pl, biletin.pl oraz ticketportal.pl

Legenda black metalu na Metalmanii

Założony w 1983r. norweski Mayhem, dziś cieszy się wśród fanów statusem zespołu kultowego. Ich pierwszy krążek pt. “De Mysteriis Dom Sathanas”, przez wielu uznawany jest za jedną z najważniejszych black metalowych płyt w historii.

Dyskografię zespołu zamyka, wydany w 2014r. album „Esoteric Warfare. A już 25 października ukaże się nowa płyta Mayhem, zatytułowana “Daemon“.

Mayhem
Mayhem, fot. Ester Segarra

Candlemass na Metalmanii

Tego zespołu, fanom epickiego doom metalu nie trzeba przedstawiać. Szwedzka grupa założona została w 1984r. W swojej dyskografii ma 12 albumów studyjnych, a pierwszy album Candlemass („Epicus Doomicus Metallicus”) dziś jest uważany za kamień milowy doom metalu.

Ostatni krążek zespołu, zatytułowany “The Door to Doom” ukazał się w lutym bieżącego roku. Był pierwszym, po siedmioletniej przerwie, pełnometrażowym albumem zespołu. W nagraniach „The Door To Doom” wziął udział pierwszy wokalista grupy, Johan Längqvist.

Candlemass
Candlemass, fot. Linda Akerberg

Prekursorzy melodyjnego death metalu na Metalmanii

Szwedzka grupa At The Gates pojawi się w Polsce w ramach trasy, na której świętować będzie 25-lecie wydania swojej czwartej płyty pt. “Slaughter of the Soul“. W dyskografii zespołu był to krążek, który odniósł największy sukces komercyjny. Album uznany został, zarówno przez fanów, jak i krytyków, za największe dzieło w dorobku formacji. Amerykański Decibel Magazine napisał o płycie, że to “najbardziej wpływowy death metalowy album nadchodzącej dekady”.

Ostatni, szósty album At The Gates („To Drink from the Night Itself”) ukazał się w 2018r.

At The Gates
At The Gates, fot. Ester Segarra

Pierwsza edycja Metalmanii odbyła się w 1986r.

Festiwal powstał z inicjatywy Romana Radoszewskiego i Jacka Adamczyka, do których dołączył ówczesny manager grupy Kat oraz późniejszy założyciel Metal Mind ProductionsTomasz Dziubiński.
Dwie pierwsze edycje festiwalu były imprezami dwudniowymi. Po drugiej edycji, na rynek trafiła seria trzech płyt koncertowych, opatrzonych wspólnym tytułem „Metalmania ‘87”.

Metalmania nie zawsze odbywała się w Spodku

W 1991r. festiwal organizowano w hali widowiskowo-sportowej w Jastrzębiu-Zdroju. W latach 1992 i 1999 w, dziś nieistniejącej, hali Baildon w Katowicach. Zabrzański Ośrodek Sportu i Rekreacji gościł Metalmanię w latach 1993-1995, rok później festiwal zawitał do Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Do katowickiego Spodka Metalmania powróciła w 2000r. Ze względu na remont obiektu, w 2009r. został zorganizowany Metalmania Fest 2009. Impreza miała miejsce w warszawskim klubie Stodoła.

Ostatnia edycja Metalmanii odbyła się 2018r.

07 kwietnia, w katowickim Spodku wystąpiły takie gwiazdy, jak Emperor, Napalm Death, Asphyx czy Destroyer 666.

Metalmania Open Air 2020 to XXV edycja festiwalu, który w przyszłym roku zaprezentuje się fanom metalowego grania w odświeżonej formule. Na festiwalu wystąpi czołówka światowej i polskiej sceny metalowej, nie zabraknie również dodatkowych atrakcji dla fanów metalu. Fani będą mogli zobaczyć najlepszych wykonawców, różnorodnych pod względem metalowej stylistyki.

Więcej informacji o przyszłorocznym festiwalu na stronie Metal Mind Productions oraz na profilu Metalmanii na portalu Facebook.

Podobne artykuły

Greta Van Fleet w Polsce w 2019 roku

Dominika Kudła

Summer Dying Loud 2019: poznaj kolejnych wykonawców

Dominika Kudła

Spotkaj się z artystami Prog in Park III

Szymon Grzybowski

Parkway Drive zagra na Pol’and’Rock Festival

Agata Laszuk

Mystic Festival ogłasza pierwsze zespoły biorące udział w signing sessions

Lena Knapik

Summer Dying Loud 2019 – nowe zespoły

Dominika Kudła

1 komentarz

Khargh 5 października 2019 at 19:24
0

Nie zawsze w Katowicach ale zawsze na Śląsku…MM w Wawie…jakby to Popiołek powiedział’koniec świata’..

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!