Moon Shot
Strona główna » Moon Shot – nowy zespół byłego basisty Children of Bodom
NEWSY

Moon Shot – nowy zespół byłego basisty Children of Bodom

Jesienią zeszłego roku od Children Of Bodom dotarły zupełnie niespodziewane i przygnębiające wieści. Szeregi zespołu postanowiło opuścić jej trzech oryginalnych członków: perkusista Jaska Raatikainen, basista Henri „Henkka T. Blacksmith” Seppälä i klawiszowiec Janne Wirman. Ostatni koncert z udziałem wspomnianych muzyków odbył się 15 grudnia w Helsinkach. Co z Children Of Bodom? Jeszcze nie wiadomo. Pewna jest za to muzyczna przyszłość Seppäli, który dołączył do świeżo uformowanego zespołu Moon Shot.

Henri Seppälä basistą w Moon Shot

Na oficjalnym facebookowym profilu Children Of Bodom pojawił się wpis Seppäli, który przyznał, że w momencie rzucenia swojej macierzystej kapeli nie miał w zanadrzu żadnych innych planów. Został jednak niemalże od razu zwerbowany do rockowej formacji Moon Shot, którą tworzą wokalista Ville Malja znany z Lapko, perkusista Mikko Hakila z Disco Ensemble oraz gitarzysta Jussi Ylikoski. Jak napisał Henkka:

“Minęło już kilka tygodni od naszego emocjonalnego finałowego koncertu w Helsinkach. Children Of Bodom i ci wspaniali ludzie, z którymi miałem przyjemność grać, pracować i przyjaźnić się, już zawsze będą ważną częścią mnie. Jestem i zawsze będę za to wdzięczny.

Kiedy decyzja o odejściu z Bodom pod koniec wiosny 2019 stała się realna, byłem bardzo zdeterminowany, aby jako muzyk rozpocząć coś nowego. Może to zabrzmi naiwnie, ale zawsze myślałem, że nie mogę grać nigdzie indziej niż w Bodom. Byłem pewny, że już nic mnie wystarczająco nie zainspiruje.

Ale wtedy wydarzyła się najbardziej nieoczekiwana rzecz. Wiadomość o mojej sytuacji dotarła do tych trzech facetów, którzy głowili się nad znalezieniem idealnego basu do ich nowego zespołu.

Teraz ten frazes ‘jedne drzwi się zamykają bla bla bla’ wydaje mi się bardzo trafny. Idea nowej kapeli była przerażająca, nie tylko pod względem muzycznym, ale też dlatego, że przyszła tak szybko po największej i najstraszliwszej decyzji w moim życiu. Widziałem w tym dar, nową szansę na tworzenie muzyki z przyjaciółmi, muzykami, których kariery miałem przyjemność śledzić z widocznym podziwem. Nie chciałem przegapić tak rzadkiej okazji.

Wszyto potoczyło się dość szybko. Jak zapewne wiecie, moje plany na życie po opuszczeniu Bodom… Cóż, właściwie tak naprawdę nie było żadnych planów… Ale oto jestem i przedstawiam wam Moon Shot. MOON SHOT jest daleki od melodyjnego death metalu. To mieszanka alternatywnego rocka, niektórych crossoverowych elementów, mnóstwa melodii, ale jak zawsze w muzyce, sami to osądzicie i zdefiniujecie.”

Co dalej z Children Of Bodom?

Dalej nie do końca jasna pozostaje kwestia nazwy formacji. Przypomnijmy, że szyld “Children Of Bodom” pozostaje w rękach spółki AA & Sewira Consulting Oy należącej do Raatikainena, Seppäli i Wirmana. W rozmowie z “Soundi”, Alexi Laiho przyznał, że dalsze działanie kapeli pod dobrze znanym szyldem może nie być zgodne z prawem.

Co prawda właściciele nazwy za pośrednictwem Facebooka odnieśli się do sprawy, jednak z wypowiedzi jednoznacznie nie wynika, co się będzie z nią dalej działo i czy Laiho będzie mógł dalej występować, używając nazwy Children Of Bodom. Byli trzej muzycy napisali:

“Nie ma żadnych kłótni za znakiem towarowym zespołu ani jego użyciem. Mamy wspólną umowę. Alexi Laiho sprzedał swoje udziały w firmie, co oznacza, że nasza trójka została właścicielami marki Children Of Bodom. Chociaż przyszłe plany są otwarte, to pewne jest, że nie zrobimy nic, co znieważyłoby te kapelę i jej długiej kariery, którą wspólnie zbudowaliśmy.”

Źródło i fotografia: facebook.com/childrenofbodom/

Podobne artykuły

Nowy album Funeral Mist w drodze…

Agata Laszuk

Fu Manchu, czyli legenda stoner rocka na jedynym koncercie w Polsce

Albert Markowicz

Summoning: zapowiedź nowej płyty już online

Agata Laszuk

Amalie Bruun (Myrkur): “Respektuję pasję”

Dominika Kudła

Annihilator i Mason na trzech koncertach w Polsce już za kilka dni

Tomasz Koza

Zła passa pierwszej trasy koncertowej I Am Morbid

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!