NEWSY PŁYTY

Napalm Death rozpoczął nagrania do nowego albumu
Gwiazda brytyjskiej sceny metalowej, zespół Napalm Death, wkroczyła do studia Parlour Studios w angielskim Kettering, aby nagrać nowy album. Według wstępnych założeń premiera świeżego materiału ma się odbyć na początku 2018 roku. Nad sesjami czuwa producent Russ Russell, który już wcześniej współpracował z kapelą. Kilka zdjęć ze studia można zobaczyć tutaj.

W niedawnym wywiadzie dla Metal Wani wokalista grupy, Mark “Barney” Greenway, przyznał, że:

Nasze podejście za każdym razem jest takie same. Za każdym razem, kiedy robimy album, nie myślimy: “jak możemy w końcu poznać sekret komercyjnego sukcesu?”. To tak z nami nie działa. Po prostu staramy się i robimy najlepsze i najbardziej ekstremalne kombinacje, jakie czujemy w danym czasie. (…) Myślę, że stajemy się coraz lepsi. Ludzie ciągle są nami zainteresowani. Wiem, że sprzedaż płyt w wielu zespołach spada, a u nas rośnie.

Greenway odniósł się także do statusu gitarzysty Mitcha Harrisa, który od 2014 wziął urlop od grania, aby skupić się na życiu rodzinnym:

Mitch ciągle jest członkiem kapeli. To jest sytuacja, nad którą ciągle pracujemy. Jak powszechnie wiadomo, Mitch nie był w stanie jechać z nami w trasę. I muszę być szczery – nie wiemy, czy ta sytuacja się zmieni czy nie. Po prostu nie wiemy. Ale nie jesteśmy takimi ludźmi, którzy zrobiliby coś drastycznego z takim przypadkiem. Nie wierzymy w nieodwracalność rzeczy. Pracujemy nad tym, a Mitch jest ciągle częścią zespołu.

Obecnie Harrisa zastępuje John Cooke, znany z Corrupt Mortal Altar.

Póki co dyskografię Napalm Death zamyka album “Apex Predator – Easy Meat” z roku.

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Materiały prasowe

Podobne artykuły

Metallica wystąpi z Lady Gagą

Lena Knapik

Jedyny koncert Nightwish w Polsce. Zespół wystąpi w Krakowie

Lena Knapik

Zostaw komentarz