Zespół Sabaton miał wypadek
Strona główna » Sabaton miał wypadek w Tunezji! Nie wystąpią z tego powodu w Gdańsku
NEWSY

Sabaton miał wypadek w Tunezji! Nie wystąpią z tego powodu w Gdańsku

Szwedzka grupa Sabaton miała być gościem specjalnym widowiska muzycznego „Tak zaczynała się wojna”, które jest zaplanowane 1 września w Gdańsku na godzinę 20:00 . Jednak do występu muzyków nie dojdzie, o czym poinformowali na Facebooku. Dwa dni temu członkowie zespołu ulegli wypadkowi samochodowemu.

Szwedzi kręcili wideo na Saharze i podczas powrotu zdarzył się ten incydent. Członkowie Sabaton zostali mocno poturbowani, z tego powodu musieli odwołać koncert w Gdańsku, który miał odbyć się w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Metalowi historycy zapowiedzieli, że na pewno zagrają swoją trasę po Ameryce Północnej i powrócą do Gdańska, jak szybko będzie to możliwe.

Tak brzmi fragment oświadczenia Sabaton:

Dwa dni temu w Tunezji uczestniczyliśmy w poważnym incydencie drogowym po sesji wideo na Saharze. Wszyscy jesteśmy załamani, ciężko poobijani, krwawiący i pozszywani, ale cieszymy się, że żyjemy i jesteśmy przekonani, że z czasem w pełni wyzdrowiejemy. Jednak po fachowej ekspertyzie medycznej i ocenie wszystkich naszych obrażeń jesteśmy pewni, że nie możemy dziś zagrać zaplanowanego koncertu w Polsce bez ryzyka kolejnych obrażeń.

Muzycy Sabaton wydali w tym roku płytę i zagrali w Polsce

W lipcu swoją premierę miał nowy album Sabaton pt. „The Great War” (nasza recenzja), który skupiał się na opowieściach związanych z I wojną światową. Jeszcze przed tym wydarzeniem muzycy zawitali do Polski na Mystic Festival, gdzie zagrali jako headliner drugiego dnia. 24 stycznia 2020 roku zagrają na warszawskim Torwarze, gdzie dalej będą promować „The Great War”. Muzykom towarzyszyć będą grupy: Apocalyptica i Amaranthe.

Źródło i fotografia: facebook.com/sabaton/

Podobne artykuły

Śmierćmetalowy tydzień w Klubie u Bazyla. Zagrają…

Tomasz Koza

Azarath ujawnia pierwszy singiel!

Tomasz Koza

Teaser „Loud Krazy Love”, filmu dokumentalnego o gitarzyście KoRn

Dominika Kudła

Inquisition i Rotting Christ w Polsce w przyszły weekend. Sprawdź rozkład jazdy.

Tomasz Koza

Edsel Dope dementuje informację o byciu nowym frontmanem Static-X

Lena Knapik

Koncerty Archgoat, Bölzer, Svartidauði i Eggs of Gomorrh w B90 i Proximie przeniesione do innych klubów

Tomasz Koza

2 komentarze

Zenek 1 września 2019 at 11:12

Szczerze nawet nic nie wiedziałem o tym koncercie, więc nawet jakby go nie było. Teraz każda telewizja preferuje disco-polo i tani pop, więc to nawet dla nich dobrze, że nie wystąpią w TV.

Odpowiedz
olo 1 września 2019 at 17:28

SABATON to też disco polo 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!