Strona główna » Saxon przekłada trasę koncertową z powodu choroby wokalisty
NEWSY

Saxon przekłada trasę koncertową z powodu choroby wokalisty

Biff Byford, wokalista legendarnej grupy Saxon musi przejść poważną operację. U muzyka zdiagnozowano chorobę serca. Z tego powodu zespół musiał przełożyć zbliżającą się trasę koncertową. Niestety występy w Holandii, Kolumbii i Meksyku zostają odwołane. Jeśli chodzi o resztę koncertów, to odbędą się w przyszłym roku. Show, do których w tym roku nie dojdzie miały być częścią trasy „40th anniversary Castles & Eagles”.

Biff Byford skomentował swój stan zdrowia i przełożoną trasę:

Jak wszyscy teraz wiemy, musimy przełożyć kilka zbliżających się koncertów. Jest to spowodowane operacją mojego serca, która odbędzie się w przyszłym tygodniu. Tyle jestem w stanie powiedzieć. Jest mi bardzo przykro, że nie mogę zagrać tych występów. Wiem, że ludzie przylatują z całego świata, aby zobaczyć nasze show, ale nic nie mogę zrobić, więc życzcie mi powodzenia i przesyłajcie mi dobre wibracje. Musimy spojrzeć na to pozytywnie i mieć nadzieję, że wrócę silniejszy.

Biff Byford

Saxon wydało w tym roku zbiór 40 piosenek pt. „The Eagle Has Landed 40”

To płyta live, która tytułem nawiązuje do słynnego albumu z 1982 roku – „The Eagle Has Landed” oraz piosenki, o tym samym tytule. Ostatni koncert Saxon odbył się 9 sierpnia 2019 w Belgii, gdzie wykonali w sumie 19 utworów. Ostatni raz brytyjscy muzycy gościli w Polsce w 2016 roku. Wtedy zagrali 2 koncerty w: Warszawie i Goleniowie. Liczymy na szybki powrót do zdrowia Biffa i kolejne wykonanie kultowego „Princess of the Night” w Polsce.

Źródło / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Poważny wypadek The Dillinger Escape Plan w Polsce

Tomasz Koza

Kreator, Dimmu Borgir, Hatebreed i Bloodbath w grudniu w Polsce w 2018

Dominika Kudła

Epica znów w Polsce. Zespół kolejną gwiazdą Czad festiwal!

Tomasz Koza

Spotkanie z gitarzystą Korn w Polsce

Tomasz Koza

Korpiklaani i Skálmöld na czterech koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Caliban i Suicide Silence w grudniu zagrają we Wrocławiu

Tomasz Koza

Zostaw komentarz