NEWSY WYDARZENIA

Warsztaty perkusyjne z Georgem Koliasem w Opolu w ramach Drum fest 2017

 

George Kollias to grecki muzyk, kompozytor, wokalista i multiinstrumentalista. Znany przede wszystkim jako perkusista. Swoją przygodę z instrumentem rozpoczął od 12 roku życia. Pobierał wtedy lekcje u jazzowego perkusisty Janisa Stawropulosa. Występował w takich grupach muzycznych jak: Nile, Nightfall oraz Sickening Horror.

Poza działalnością artystyczną jest wykładowcą w Modern Music School w Atenach. Prowadzi indywidualne warsztaty na całym świecie oraz na niektórych festiwalach perkusyjnych. Na swoim koncie ma wiele płyt nagranych z różnymi zespołami oraz solowych. Prócz perkusji i instrumentów perkusyjnych George gra na gitarze, gitarze basowej oraz instrumentach klawiszowych. Muzyka Kolliasa osadzona jest w gatunkach, takich jak: brutal death metal, death metal czy technical death metal. Kollias występował w krajach na całym świecie. Brał udział w trasach koncertowych w Europie, Australii i Japonii.

Warsztaty z muzykiem odbędą się w ramach tegorocznej edycji Drum Fest, który odbędzie się w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. F. Chopina w Opolu przy ulicy Strzelców Bytomskich 18. Bilety na to wydarzenie można nabyć w cenie zaledwie 20 zł. Więcej informacji na stronie Drum Fest.

Informacja prasowa / Fot. Materiały prasowe

Podobne artykuły

Metallica: WorldWired Tour – bilety już w sprzedaży

Tomasz Koza

Fernando Ribeiro (Moonspell) o albumie “1755” w kontekście języka

Dominika Kudła

Kamelot o “The Shadow Theory”, swoim nowym i nie do końca koncepcyjnym albumie

Lena Knapik

Zostaw komentarz