fot. Erik Luyten
Strona główna » Wyjątkowy koncert Amenra w Warszawie
NEWSY WYDARZENIA

Wyjątkowy koncert Amenra w Warszawie

fot. Erik Luyten

Post-rock PL ma przyjemność zaprosić na wyjątkowy koncert Amenra. Belgijski zespół 20 lutego w Progresja Music Zone Progresji (ul. Fort Wola 22) zaprezentuje specjalny akustyczny set z materiałem z albumów „Alive” i „Afterlife”. W roli supportów wystąpią dwaj muzycy belgijskiej grupy – Colin H. Van Eeckhout z projektem CHVE i Mathieu Vandekerckhove z projektem Syndrome.

AMENRA (post-metal/sludge/Belgia)
Belgijski gigant to jeden z najlepszych, najbardziej charakterystycznych i cenionych zespołów w klimatach post-metal/sludge. Muzycy z Kortrijk od siedemnastu lat dzielnie wydeptują nowe ścieżki w uprawianych przez siebie gatunkach muzycznych zyskując miano jednego z najważniejszych europejskich zespołów szeroko pojętej muzyki post-rockowej i metalowej.

Mają na koncie pięć albumów – pięć muzycznych odsłon z cyklu Mass – charakteryzujących się dużym muzycznym ciężarem opartym na budujących napięcie gitarach i emocjami wręcz kipiącymi z niespokojnego, wręcz panicznego, wokalu. Koncerty Amenra to muzyczne rytuały – dźwięk, atmosfera, wymowne wizualizacje.

Po wydaniu w kwietniu 2016 roku albumu “Alive”, będącego zbiorem akustycznych wersji i wykonań własnych utworów (plus dwa covery), zespół na festiwalu Roadburn zaprezentował go na żywo tworząc niesamowite widowisko.

Amenra w wersji akustycznej prezentuje swoją twórczość jeszcze bardziej bezpośrednio, a zarazem intymnie i delikatnie. Warszawski koncert jest jednym z zaledwie kilkunastu na akustycznej trasie, po której zespół ma wrócić do regularnego, “elektrycznego” grania. Tego wydarzenia nie można przegapić.


CHVE (drone/ambient/experimental/Belgia)
Solowy projekt Colina H. Van Eeckhouta, w którym sięga po inne niż zazwyczaj środki wyrazu emocji – wokalista Amenra otwiera przed nami drzwi do wewnętrznego świata wypełnionego smutkiem. Hipnotyzujące nagrania zapewniają medytacyjny nastrój i będą znakomitym przedsmakiem akustycznego występu Amenra.

CHVE do tej pory wydał dwa albumy – „Rasa” (2015) i „1910” (2016). Najnowszy powstał w niecodziennych okolicznościach – został nagrany „na setkę” w starym tramwaju na jednej z ulic Gandawy. Materiał został zmiksowany przez Aarona Harrisa, który odpowiadał za brzmienie albumów m.in. Tool, ISIS, Deftones i Palms.


SYNDROME (ambient/post-rock/drone/Belgia)
Projekt Mathieu Vandekerckhove’a, gitarzysty Amenra. Ma on stanowić podróż do wnętrza duszy, stymulować medytację i pomagać w przemianie negatywnych emocji na pozytywne. Tak jak w przypadku CHVE – odsłania delikatną i wrażliwą stronę muzyka.

Vandekerckhove ma na koncie trzy krążki. Debiutancki „Floating Veins” ujrzał światło dzienne w 2011 roku, ale większy rozgłos przyniósł wydany rok później „Now and Forever”. W 2016 roku ukazała się płyta „Forever and a Day”, a artysta znów został doceniony przez krytyków. Album znalazł się na 5. miejscu podsumowania CVLT Nation w kategorii najlepszych awangardowych wydawnictw minionego roku.

20.02.2017 (poniedziałek)
Progresja Music Zone (ul. Fort Wola 22)

Bilety:
65 PLN – Bilety24.pl
70 PLN (kolekcjonerskie) – Progresja.com
70 PLN – ebilet.pl, Eventim.pl i w salonach EMPIK w całym kraju
80 PLN – w dniu koncertu

Podobne artykuły

Zmarła Deven Davis, żona wokalisty Korn

Dominika Kudła

Sebastian Bach: “Tracimy internet na rzecz kultury nienawiści”

Dominika Kudła

Lamb of God: aresztowano podejrzanych o kradzież sprzętu zespołu

Dominika Kudła

Mille Petrozza: “Nigdy nie byłem wielkim fanem uczenia się”

Dominika Kudła

Cellar Darling prezentuje nowy teledysk

Lena Knapik

Premiera utworu zapowiadającego nowy album Obituary

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!