PŁYTY WYDARZENIA

Accept wyda “Symphonic Terror” i zapowiada trasę na 2019 rok


23 listopada tego roku jedna z legend niemieckiej sceny heavy metalowej, Accept wyda zapis koncertu “Symphonic Terror – Live at Wacken 2017”! Trzeba przyznać, że wiedzie im się lepiej, niż kiedykolwiek. Od czasu wznowienia działalności – a było to 10 lat temu – mogą poszczycić się czterema albumami, które znalazły się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się płyt w Niemczech, wliczając w to “Blind Rage” z roku 2004, który wspiął się na pierwsze miejsce i ich ostatni album, „The Rise Of Chaos”, który dotarł aż na miejsce trzecie.

Już teraz możemy obejrzeć fragment nadchodzącego wydawnictwa, w którym Accept wykonuje na żywo utwór „Symphony No. 40”.Fani mogą spodziewać się dwugodzinnego, wyjątkowego show w wykonaniu Accept, który został zarejestrowany 3 sierpnia 2017 na niezwykle popularnym festiwalu Wacken Open Air, gdzie dla 80.000 tysięcy fanów pod sceną i tysięcy fanów oglądających internetową transmisję na żywo zespół zagrał największy i najbardziej niezwykły koncert w swojej karierze.

Muzyczny spektakl został podzielony na trzy części, ukazujące pełnię możliwości grupy.

Pierwsza z nich stanowiła premierę nowych utworów, „Die By The Sword” i „Koolaid” oraz przypomnienie ich najbardziej popularnych kawałków, takich jak „Restless And Wild” czy „Pandemic”.

Druga część należała do gitarzysty Wolfa Hoffmanna, który wspierany przez orkiestrę symfoniczną zaprezentował to, co najlepsze z jego solowego albumu „Headbangers Symphony”, na którym znajdziemy metalowe wersje najbardziej znanych na świecie klasycznych kompozycji autorstwa Beethovena, Mozarta czy Vivaldiego.

Podczas trzeciej, wieńczącej koncert części fani mogli poszaleć w rytm największych przebojów Accept (granych przy wsparciu orkiestry, takich jak „Princess Of The Dawn”, „Breaker”, „Fast As A Shark” czy „Metal Heart”, zaś wisienką na torcie była ośmiominutowa wersja ich wybitnego, niezapomnianego hitu „Balls To The Walls”!

O mieszance heavy metalu i muzyki klasycznej Wolf Hoffmann:

To było połączenie intensywności i precyzji. Fani są niezwykle otwarci, ale i tak bardzo się denerwowałem do ostatniej minuty przed koncertem. W końcu to festiwal metalowy! Myślę jednak, że po tylu latach łączenia przez nas tych dwóch światów fani Accept w pełni zaakceptowali ten pomysł.

To, co zostało zapoczątkowane poprzez koncert będący w wykonaniu Accept pierwszym takim koncertem na skalę światową wzbudziło mnóstwo zainteresowania na całym świecie (również dzięki transmisjom w Internecie) i będzie miało swoją kontynuację na początku roku 2019 – wiosną Accept ponownie ruszy w trasę w towarzystwie orkiestry symfonicznej.

Mam wielką nadzieję, że uda nam się spełnić nasze marzenie – ciężko nad tym pracujemy! Na chwilę obecną mogę zdradzić, że będzie wiele optycznych i muzycznych niespodzianek, których fani Accept wcześniej nie doświadczyli. Chcemy zwielokrotnić to, co udało nam się osiągnąć na koncercie w Wacken i cieszymy się każdym przejawem wsparcia, jaki otrzymujemy. Jedno jest pewne – 2019 będzie ekscytujący!

Podobne artykuły

Uriah Heep na czterech koncertach w Polsce w 2019 roku

Dominika Kudła

Sacred Reich w studio po raz pierwszy od ponad 20 lat

Dominika Kudła

Posłuchaj “Na Jedno Kopyto”, czyli nowej płyty Zenka (Kabanos)

Tomasz Koza

Zostaw komentarz