PŁYTY

Epica – nowy album pod koniec 2020 roku

Epica z rudowłosą Simone Simons na czele powoli zaczyna prace nad kolejnym albumem. Następca wydanego przed trzema laty “The Holographic Principle” ma ujrzeć światło dzienne pod koniec 2020 roku.

Informację o tym zdradził gitarzysta Isaac Delahaye w niedawno opublikowanym wywiadzie, który został przeprowadzony w ubiegłym miesiącu przy okazji festiwalu Download. Muzyk przyznał, że zaczął już pisać pewne nowe rzeczy. Do rozmowy włączył się klawiszowiec Coen Janssen:

Zaczynamy osobno. Każdy gromadzi swoje pomysły, nagrywa je we własnym studiu, a później przesyła do reszty. W końcu spotykamy się i sprawdzamy, jak to wszystko brzmi. To, jak czujemy materiał, jest bardzo ważne. Publika musi poczuć to, co do niej kierujesz. Nagrywając coś w studiu, nie wiemy, jak to zadziała na żywo.

Coen Janssen

Kiedy Epica wkroczy do studia?

Prawdopodobnie pod koniec tego roku, po zaplanowanej trasie koncertowej. Najbliższą przyszłość Epica spędzi na świętowaniu dziesiątej rocznicy wydania “Design Your Universe”, grając koncerty w miejscach, w których zespół promował ten album w latach 2009-2010. Polskę ta trasa omija.

W listopadzie tego roku ukaże się za to “The Essence Of Epica” – bogata w ilustracje, 208-stronicowa książka ukazująca historię grupy i jej członków. Książkę można zamówić tutaj.

Źródło / Fot. materiały promocyjne

Podobne artykuły

Furia: prawie cała dyskografia jako winylowa reedycja

Dominika Kudła

Above Aurora zapowiada nowy mini-album “Path to Ruin”

Agata Laszuk

Norilsk wydaje nowy album

Agata Laszuk

Zostaw komentarz