Zespół Korn
Strona główna » Frontman Korn wyjaśnia tytuł nadchodzącej płyty “The Nothing”
PŁYTY

Frontman Korn wyjaśnia tytuł nadchodzącej płyty “The Nothing”

W ubiegłym tygodniu Korn podzielił się z fanami szczegółami dotyczącymi nowego albumu. Wiadomo już, że następca “The Serenity Of Suffering” z 2016 roku ukaże się 13 września nakładem Roadrunner/Elektra. Skąd jednak wzięła się nazwa wydawnictwa czyli “The Nothing”? Na to pytanie odpowiada frontman kapeli Jonathan Davis.

Korn: znamy szczegóły nowego wydawnictwa

W wywiadzie z Kerrang! wokalista przyznał, że nazwa nowego krążka jest reakcją na ciemność, która zagościła w jego życiu w ubiegłym roku:

Zmagałem się z rzeczą, która mnie ścigała – zawsze ze mną igrała. Próbowałem temu nadać nazwę, a ta po prostu pasowała. Wiem, że pochodzi z “Niekończącej się opowieści” – The Nothing nadchodziło, aby zniszczyć baśniową krainę. Kocham ten film, ale odczucia miałem gdzieś pośrodku.

Jonathan Davis

Davis, którego żona zmarła w sierpniu zeszłego roku, kontynuuje:

The Nothing nie jest bardzo złe – jest mieszanką, a ja zawsze jestem za równowagą. W moim domu mam ukrzyżowanego Jezusa i Baphometa, jestem pośrodku, jestem Szwajcarią. (…) Zawsze myślałem, że wszechświatem rządzą siły pozytywne i negatywne. A ja zawsze byłem bardziej zaintrygowany ciemną stroną. Kolekcjonowałem mnóstwo mrocznych rzeczy, widziałem chore gówna, ale kiedy te gówna spadły na Deven [zmarła żona] i mojego syna, wydawało mi się, że te moce powstrzymują mnie od nagrywania. Kiedy o tym mówię, to brzmi niewiarygodnie, ale co chwila zdarzały się wypadki. Połamał mi się mikrofon, psuły się rzeczy w studiu, w domu też… Cokolwiek to było, powstrzymywało mnie od tego, co robiłem.

Jonathan Davis

Davis przyznał, że jest niezwykle dumny z “The Nothing”, która według zapowiedzi ma być bardzo mroczną płytą.

Gitarzysta zespołu, Brian “Head” Welch, potwierdza słowa Jonathana odnośnie tytułu:

Nie widziałem Jonathana tak harującego od czasów “Untouchables”. Nie zrozum mnie źle – zawsze jest zaangażowany. Ale teraz miał w sobie inny rodzaj pasji przez to, co przeżył. Znalazł jednak czas, energię, wewnętrzny ból i przekuł to w album. Co czyni wydawnictwo specjalnym.

Brian Welch

Źródło / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Nowa płyta Immolatian już w lutym

Lena Knapik

Nowy album Killswitch Engage w 2018 roku?

Dominika Kudła

Angra zaprezentowała teledysk do utworu “Insania”

Lena Knapik

Tomas Lindberg o nowym albumie At the Gates

Agata Laszuk

Enslaved już w studiu, nowy krążek niebawem.

Lena Knapik

Varathron: “Patriarchs Of Darkness” już 27 kwietnia

Agata Laszuk

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!