Fanthrash Kill the Phoenix
Strona główna » Fanthrash: nowa płyta “Kill The Phoenix” już dostępna
PŁYTY

Fanthrash: nowa płyta “Kill The Phoenix” już dostępna

7 września ukazała się druga płyta zespołu Fanthrash, zatytułowana “Kill The Phoenix”. Album jest do nabycia poprzez serwis allegro.pl lub (w przypadku zamówień zagranicznych) drogą mailową.

O “Kill The Phoenix”

Na trwającej niecałe 50 minut płycie znalazło się 13 ścieżek. Kompozycje utrzymane są w stylu będącym wypadkową thrash i death metalu z progresywnym sznytem. W nagraniach albumu, gościnnie wziął udział kwartet jazzowy Saksofonarium.

Materiał został zarejestrowany w Tzar Studio, a za oprawę graficzną odpowiada Grzegorz Obroślak – gitarzysta formacji i były wokalista grupy Less.

Początki Fanthrash sięgają 1986r.

Jak podkreślają muzycy zespołu, to był dobry rok dla metalu. Właśnie w tym roku Metallica wydała album “Master of Puppets”, a Slayer – “Reign in Blood”. Również tego roku ukazał się album “Eternal Devastation” niemieckiej grupy Destruction, a Kreator nagrał “Pleasure to Kill”. W tym samym roku, w Lublinie doszło do spotkania trzech 18-latków: Grzegorza Obroślaka (Greg), Mariusza Ostępa (Mary) i Wojtka Sekuły, co zaowocowało powstaniem zespołu FANTOM grającego THRASH metal.

Wtedy też z połączenia tych dwóch słów, powstał nasz pierwszy utwór instrumentalny. Kiedy jednak okazało się, ku naszemu zdumieniu, że zespołów o nazwie Fantom jest na świecie kilka tysięcy, zmieniliśmy nazwę kapeli na Fanthrash

Fanthrash

Fanthrash działał do 1992r.

Wcześniej, bo w 1990r., zespół zrealizował 3-utworowe demo w MDK Studio z ówczesnym gitarzystą Andrzejem Teterem. Później, jak wspominają muzycy, trudy życia codziennego przygięły ich do ziemi tak bardzo, że nie mogli utrzymać w dłoniach instrumentów. I tak minęły kolejne lata.

Zespół powrócił z niebytu na początku nowego millenium

Greg zaczął budzić się z otępienia. Powstawały nowe teksty. Później, muzyk przeprosił się z gitarą i zaczął tworzyć szkice kolejnych, nowych kompozycji. Efektem tego “przebudzenia” była reaktywacja zespołu Fanthrash. Muzycy rozpoczęli mozolną, ale twórczą i ożywczą pracę nad nowymi kompozycjami, tekstami i aranżacjami.

W 2007r. grupa powróciła do czynnego grania prób

Wiosną 2010 r. ukazała się EP-ka pt. “Trauma Despotic”, wyprodukowana przez zespół i wydana własnym sumptem. Materiał zawarty na mini-albumie, został bardzo dobrze przyjęty przez fanów, prasę i media. Zaowocowało to kontraktem z brytyjską wytwórnią Rising Records.

Grupa przystąpiła do prac nad debiutanckim albumem, który nosi tytuł “Duality of Things”. Fanthrash zaprezentował na nim pełnię swoich możliwości twórczych, a poszczególni muzycy pokazali wyrazistą, własną wersję metalu, wzmocnioną autorskimi i wizjonerskimi tekstami, a także oprawą graficzną autorstwa samego zespołu. Płyta trafiła na rynek w 2011r.

Dzięki kontraktowi z Rising Records, debiutancki album Fanthrash jest dostępny na całym świecie dzięki dystrybucji Plastic Head Distribution we współpracy z EMI Records (Ameryka Północna), SPV/Steamhammer Records (Europa), RSK Entertainment (Wielka Brytania i Irlandia), SKD Entertainment (Japonia) i PHD (Kanada).

Fanthrash zagrał przed Voivod

Kolejnym krokiem w przebijaniu się do świadomości współczesnych odbiorców, był koncert w klubie Progresja w Warszawie w maju 2011r. Zespół Fanthrash miał zaszczyt wstąpić przed legendą metalu, zespołem Voivod.

Kolejne wydawnictwa Fanthrash

25 kwietnia 2013 roku ukazała się 3-utworowa EP-ka pt. „Apocalypse Cyanide”. Wydany własnym sumptem materiał ugruntował styl muzyczny, charakteryzujący twórczość zespołu.

Po długiej przerwie i zmianie składu, nie idąc już na żadne kompromisy z mniej lub bardziej wiarygodnymi wytwórniami, Fanthrash wydaje we wrześniu 2019r., długo oczekiwaną, nową płytę zatytułowaną „Kill The Phoenix”.

Grupa skupia się obecnie na promocji nowej płyty, koncertach w bieżącym roku i na organizacji trasy koncertowej w 2020r, promującej album „Kill The Phoenix”.

Zespół Fanthrash
Zespół Fanthrash, fot. Piotr “Mleko” Miłkowski

Fanthrash gra w składzie

  • Grzegorz Obroślak – gitara
  • Mariusz Ostęp – gitara basowa
  • Kamil Wróblewski – perkusja
  • Rafał Cywiński – gitara solowa
  • Kuba Chmielewski – wokal

Przydatne linki
Facebook | Spotify | Tidal | YouTube | iTunes | Napster | Google Play | Amazon | iHeartRADIO | Deezer

Zamów “Kill The Phoenix”
Allegro | Mailowo

Okładka płyty Kill the Phoenix zespołu Fantrhash
Fanthrash – Kill the Phoenix, 2019

Tracklista Fanthrash “Kill The Phoenix”

01. Glass Towers
02. Ice Dagger of Despair (Intro)
03. Ice Dagger of Despair
04. Scapegoats
05. M.A.D.
06. Black Hours
07. Herald of the End (Intro)
08. Herald of the End
09. Instinct of Doom
10. Sacred Blasphemy (Intro)
11. Sacred Blasphemy
12. Kill the Phoenix
13. Kill the Phoenix (Outro)

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły

Szczegóły nowego albumu Kataklysm pt. “Meditations”

Dominika Kudła

Wieści z obozu Eluveitie i ex-Eluveitie

Lena Knapik

CETI nowym singlem zapowiada album pt. „Oczy Martwych Miast”

Bartłomiej Pasiak

Danzig śpiewa Elvisa, czyli nowy album z coverami

Dominika Kudła

Sakis Tolis: “Założyliśmy zespół, bo chcieliśmy brzmieć jak nasi ówcześni idole” (Wywiad)

Dominika Kudła

Nowa płyta Amberian Dawn w listopadzie

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!